piątek, 20 lutego 2015

LUX Express wchodzi do Polski!

17 lutego ruszyła sprzedaż biletów na pierwsze kursy nowego przewoźnika na polskim rynku - estoński Lux Express. Przewoźnik zaczyna od najmocniejszej w naszym kraju relacji: Kraków – Warszawa – Kraków.

Regularne kursy ruszą 5 marca, w czwartek. Będzie ich 7 par. Ceny zaczynać się będą od 15 złotych ( w puli biletów promocyjnych), a maksymalna kwota za przejazd wynosi 59 złotych. Bilet w tej cenie można nabyć także na pokładzie autobusu, bez wnoszenia dodatkowej opłaty. Przejazd ma trwać 4 godziny i 25 minut, czyli o pół godziny krócej niż w przypadku PolskiegoBusa, ale za to około 2 godziny dłużej niż pociągiem EIP. Dla tych jednak, dla których czas przejazdu nie będzie decydującym kryterium, autobusy Lux Express stanowić będą przyjemną alternatywę zwłaszcza, że przewoźnik zaproponuje liczne zniżki, program lojalnościowy i dynamiczny system sprzedaży, którego PKP Intercity, mimo obietnic, wciąż nie potrafi wdrożyć.

Małe dzieci dostaną 80% zniżki, te do 16. roku życia – 40%. Pasażer, który w ciągu poprzednich 12 miesięcy jechał od 11 do 25 razy, będzie miał 15% zniżki, jeśli jeździł od 26 do 40 razy – 30% zniżki, jeśli ponad 40 razy – 40% zniżki. Program realizowany będzie dzięki rejestracji przejazdów na karcie PINS. Ponadto na pokładzie autokarów dostępne będzie bezpłatne Wi-Fi, strefa rozrywki na tabletach wbudowanych w każde miejsce (a w niej filmy, gry i Internet), gniazdka zasilania 220 V przy każdym fotelu. Komfort będzie więc większy niż w przypadku pojazdów PolskiegoBusa.

Początkowo autobusy w Warszawie mają rozpoczynać i kończyć trasę na pętli Metro Wilanowska (stanowisko 13), ale docelowo planowane jest ich przeniesienie bliżej centrum, prawdopodobnie w rejon którejś ze stacji II linii metra (obstawiam Stadion). Z Krakowa odjeżdżać będą z dworca przy Bosackiej 18. Połączenie między Warszawą a Krakowem to na razie pierwsze takie w granicach Polski, ale według prezesa Hannu Saarpuu, w planach jest otwieranie kolejnych połączeń między polskimi miastami, średnio 2-3 w roku. Estończyk nie chciał zdradzić, jakie (nowe mają pojawić się w czerwcu), ale na pewno będą to połączenia z Warszawy. Docelowo mówi się o 9 miastach, do których dotrą autobusy przewoźnika. Wśród nich prognozuje się Gdańsk, Poznań, Białystok czy Wrocław.

Pierwszy kurs z Warszawy 5 marca o godz. 10:30, pierwszy z Krakowa – o godz. 16:15.
źródło: LUX Express

źródło: LUX Express

źródło: LUX Express

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane