czwartek, 19 lutego 2015

SZCZECIN: PR częścią komunikacji miejskiej na czas remntu Mostu Długiego


Przewozy Regionalne podpisały z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego porozumienie, dzięki któremu pasażerowie posiadający bilety komunikacji miejskiej (ZDiTM) będą mogli korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych pomiędzy stacjami znajdującymi się w granicach Szczecina. Porozumienie ma na celu usprawnienie komunikacji pomiędzy prawobrzeżną i lewobrzeżną częścią Szczecina podczas zamknięcia dla ruchu samochodowego Mostu Długiego.

Oferta obowiązuje od 21 lutego 2015 do ponownego otwarcia Mostu Długiego. Zgodnie z porozumieniem w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego w granicach miasta, czyli w zakresie stacji i przystanków: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy). W pociągach tych honorowane będą wszystkie bilety jednorazowe i okresowe oraz ulgi ZDiTM Szczecin.

Na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce obowiązuje odrębne porozumienie, na podstawie którego honorowane są tylko bilety okresowe sieciowe.

W przypadku rozpoczęcia podróży pociągiem z biletem czasowym na 15, 30, 60 lub 120 min, dobowym lub 5 i 10 dniowym, należy go skasować w pociągu:
  • w kasowniku w przypadku gdy pociąg jest wyposażony w kasownik
  • wpisując datę i godzinę ręcznie na bilecie gdy w pociągu nie ma kasownika
Gdy skasowany wcześniej w tramwaju lub autobusie bilet jest ciągle ważny, można kontynuować podróż pociągiem bez konieczności ponownego kasowania.

Posiadając bilet okresowy nic nie trzeba robić – należy go okazać w przypadku kontroli.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane