poniedziałek, 23 lutego 2015

WROCŁAW: mniejsze wpływy finansowe wymusiły zawieszenie kursów RE do Drezna

W związku z ograniczeniem środków finansowych na realizację połączeń na Dolnym Śląsku od 1 marca Przewozy Regionalne nie będą uruchamiać pociągów w relacji Wrocław – Drezno. Bardzo trudna sytuacja finansowa, spowodowana m.in. znacznie mniejszymi wpływami z podatku CIT, wymusiła na samorządzie województwa dolnośląskiego przeprowadzenie optymalizacji rozkładu jazdy w taki sposób, aby zaspokajał on przede wszystkim codzienne potrzeby przewozowe jak największej liczby pasażerów kolei regionalnych.

Wszyscy podróżni, którzy kupili już bilety na pociągi REGIOekspres (RE) „Saxonia”, „Viadrina” i „Albis”, będą mogli zwrócić je. Pasażerowie oddający bilety otrzymają zwrot całej kwoty (bez potrącenia odstępnego). Podróżni, którzy korzystali z połączeń RE w relacjach krajowych, będą mogli przemieszczać się pociągami Kolei Dolnośląskich, które zatrzymują się we wszystkich miejscowościach leżących na trasie przejazdu pociągów do Drezna, czyli w Legnicy, Chojnowie, Bolesławcu, Węglińcu i Pieńsku. Z kolei pasażerowie udający się do niemieckiego Goerlitz będą mogli skorzystać z komunikacji autobusowej.

Przypomnę, że województwo dolnośląskie, jako kolejny region Polski, zmuszone jest ograniczyć ofertę przewozową z powodu zmian w tzw. "janosikowym".

fot. www.biznesdolnoslaski.pl

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane