czwartek, 26 lutego 2015

Wyniki przewozowe Ekspres Intercity PremiumRynek Kolejowy opublikował w ostatnim czasie dane, otrzymane od PKP Intercity. Dotyczą one frekwencji w nowych pociągach Ekspres Intercity Premium w pierwszym miesiącu ich kursowania. Dane przewoźnika informują o średniej zajętości na poziomie 50%. Na pokładzie 700 zrealizowanych kursów podróż odbyło 143 tysiące pasażerów. Średnia punktualność składów wynosi 93%.

W przypadku dogłębnej analizy, co wyłuszcza portal, zapełnienie pociągów wcale nie wygląda tak kolorowo. Brakuje bowiem danych z poszczególnych odcinków, jako że podaż miejsc zwiększa się w zależności od trasy, ponieważ nieznaczna część przejazdów obejmuje całą trasę pociągu. Więcej na temat burzliwych „wyliczeń” PKP Intercity w artykule dostępnym TUTAJ.

źródło: www.fly4free.pl


1 komentarz :

  1. Jechałam tydzień temu pednolino z Gdyni do Krakowa w przedziale pierwszej klasy. Do Warszawy było 7 pasażerów, a od Warszawy do Krakowa pięciu. Jakoś jazdy - wspaniała. Chciałabym, by tak sie podróżowało na wszystkich dalekobieżnych trasach. Czeka mnie wkrótce podróż do Poznania i już jestem chora....... Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane