czwartek, 12 marca 2015

KRAKÓW: zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych od 15 marca

Duże zmiany w kursowaniu pociągów REGIO przygotował Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych. Ma to związek z intensyfikacją prac na sieci kolejowej, prowadzonych przez PKP PLK, z czego wynika wprowadzenie ogólnopolskiej korekty do rozkładu jazdy pociągów, obowiązującej od 15 marca do 26 kwietnia 2015 roku. Oto szczegóły zmian:

Linia Kraków – Tarnów

 • W kolejnej organizacji ruchu utrzymana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzona za poc. 30301, 30303, 30319 oraz 30338. Skorygowany został czas przejazdu autobusów, dzięki czemu podróż będzie trwać nieco krócej niż dotychczas.
 • W związku z dalszą intensyfikacją prac modernizacyjnych na linii nr 91 i koniecznością większego dostępu do linii przez wykonawcę robót również w porze dziennej zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za kolejne 4 pociągi kursujące poza szczytem przewozowym, w godzinach okołopołudniowych:
R 30305 rel. Kraków Gł. (odj. 9.19) – Tarnów (przyj. 11.07)
R 30307 rel. Kraków Gł. (odj. 10.59) – Tarnów (przyj. 12.52)
R 30330 rel. Tarnów (odj. 11.10) – Kraków Gł. (przyj. 13.04)
R 30332 rel. Tarnów (odj. 13.09) – Kraków Gł. (przyj. 15.05)

 • W celu ograniczenia utrudnień dla podróżnych, z uwagi na wielkość frekwencji i strukturę przemieszczeń pomiędzy poszczególnymi stacjami i przystankami, a także w celu skrócenia znacząco wydłużonego względem pociągu czasu przejazdu autobusów komunikacji zastępczej na odc. Kraków - Tarnów zdecydowano się za każdy pociąg wprowadzić szybkie autobusy nie zatrzymujące się na większości stacji i przystanków oraz uzupełniające autobusy obsługujące pozostałe stacje i przystanki i zapewniające dowóz do Krakowa i Tarnowa po przesiadce w Bochni lub Brzesku.

Linia Kraków – Trzebinia – Oświęcim / Katowice / Częstochowa

 • W związku z wydłużeniem do 31.03.2015 r. awaryjnego zamknięcia toru nr 1 na odc. Kraków Mydlniki – Zabierzów po wykolejeniu pociągu towarowego w dalszym ciągu ruch na tym odcinku prowadzony będzie w obu kierunkach po jednym torze. Wpłynie to na godziny kursowania pociągów w okresie 15-31.03.2015 r.
 • W szczególności konsekwencją będą wydłużone postoje wybranych pociągów na stacji Kraków Mydlniki (w przypadku pociągów wyjeżdżających z Krakowa) lub Zabierzów (w przypadku pociągów wjeżdżających do Krakowa).
 • Wydłużenia postoju przekraczające 3 minuty dotkną w sumie 8 pociągów w tym okresie, natomiast 1 pociąg (poc. 33420) w tym okresie pojedzie 11 minut później (Kraków Gł. odj. 7.08, w pozostałych dniach 6.57).
 • Od 15.03.2014 r. pociąg „Orlik” rel. Kraków Płaszów – Częstochowa – Kraków Płaszów w związku z rewitalizacją sieci trakcyjnej oraz wymianą rozjazdów na odc. Jaworzno Szczakowa – Sosnowiec Maczki będzie kursować drogą okrężną przez Katowice. Spowoduje to wydłużenie czasu przejazdu o ok. 45 minut. Zmieniona trasa będzie obowiązywać co najmniej do 13.06.2015 r.

Linia Kraków – Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko-Biała

 • W dniach 20-24.IV.2015 r. w związku z naprawą bieżącą przejazdów kolejowych na szlaku Andrychów – Kęty zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odc. Andrychów – Bielsko Biała Główna. Spowoduje to kilkuminutowe zmiany w godzinach odjazdów ze stacji pośrednich.

Linia Sucha Beskidzka – Żywiec

 • W związku z rosnącym zainteresowaniem podróżnych oferta weekendowych połączeń na tej linii wprowadzona w dniu 9.01.2015 r. została przedłużona do dnia 28.06.2015 r.
 • Jednocześnie zgodnie z postulatami podróżnych w rozkładzie jazdy obowiązującym w okresie 15.03 – 26.04.2015 r. piątkowe i niedzielne połączenia popołudniowe zostały dodatkowo skomunikowane z pociągami z i w kierunku Zakopanego.

Linia Tarnów – Krynica

 • W dniach 7-10.04.2015 r. z uwagi na naprawę bieżącą toru na szlaku Nowy Sącz – Piwniczna zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na tym samym odcinku. Wpłynie to na wydłużenie czasu podróży o ok. 15 minut.
 • W dniach 13-17.04.2015 r. z uwagi na naprawę bieżącą toru na szlaku Piwniczna - Muszyna zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Piwniczna - Krynica. Wpłynie to na wydłużenie czasu podróży o ok. 15 minut.

Linia Tarnów – Rzeszów

 • W związku z dalszą intensyfikacją prac modernizacyjnych na linii nr 91 i koniecznością większego dostępu do linii przez wykonawcę robót również w porze dziennej zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za 2 pociągi kursujące poza szczytem przewozowym, w godzinach okołopołudniowych:
R 39409 rel. Tarnów (odj. 12.44) – Rzeszów (przyj. 14.26)
R 39436 rel. Rzeszów (odj. 9.20) – Tarnów (odj. 11.05)

Autobusy komunikacji zastępczej kursować będą z pominięciem przystanków Wałki i Rudna Wielka.
 • Z uwagi na ograniczenia techniczne w stacji Wola Rzędzińska (tylko jedna dostępna krawędź peronowa) 6 pociągów (3 w kierunku Tarnowa i 3 w kierunku Rzeszowa) nie będzie mieć postoju handlowego na tej stacji. W celu zapewnienia obsługi podróżnych wprowadzona została dodatkowa komunikacja zastępcza dowożąca i odwożąca podróżnych do stacji Wola Rzędzińska z sąsiednich stacji – Tarnów i Wałki.

Linia Kielce – Sędziszów – Katowice

 • Ze względu na przerwę w ruchu na jednotorowym odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Kazimierz spowodowaną remontem wiaduktu w okresie 15.03 – 15.05.2015 r. wszystkie pociągi w rel. Katowice – Sędziszów/Kielce oraz Kielce/Sędziszów – Katowice kursować będą drogą okrężną na odc. Sławków – Sosnowiec Dańdówka.
 • Do każdego pociągu w rel. Kielce/Sędziszów – Katowice uruchamiane będą 2 dodatkowe autobusy:
rel. Sławków – D.G. Wschodnia – D.G. Strzemieszyce – Sosnowiec Kazimierz – Sosnowiec Porąbka zapewniający odwóz podróżnych z odc. Sędziszów – Sławków do Dąbrowy Górniczej i Sosnowca,
rel. D.G. Wschodnia – D.G. Strzemieszyce – Sosnowiec Kazimierz – Sosnowiec Porąbka – Sosnowiec Dańdówka
zapewniający dowóz podróżnych z Dąbrowy Górniczej i Sosnowca do Katowic.
 • Analogicznie do każdego pociągu w rel. Katowice – Sędziszów/Kielce uruchamiane są również 2 autobusy:
rel. Sosnowiec Dańdówka – Sosnowiec Porąbka – Sosnowiec Kazimierz – D.G. Strzemieszyce – D.G. Wschodnia zapewniający odwóz podróżnych z Katowic do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej,
rel. Sosnowiec Porąbka – Sosnowiec Kazimierz – D.G. Strzemieszyce – D.G. Wschodnia - Sławków zapewniający dowóz podróżnych z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej do miejscowości położonych na trasie Sławków – Sędziszów.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane