wtorek, 31 marca 2015

RADOM: przetarg na obsługę trzech linii autobusowych. Czy wygra ITS Michalczewski?

Miejski Zakład Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na dziesięcioletnią obsługę trzech linii autobusowych w mieście. Chodzi o linie numer 3, 8 oraz 13, obecnie zaopatrywane przez ITS Michalczewski. Organizator przewiduje, że w ciągu 10 lat, bo na tyle ma obowiązywać umowa, w ramach tych trzech linii wykonane zostanie około 13 milionów wozokilometrów.

Przetarg ten jest konieczny ze względu na ustawę o publicznym transporcie zbiorowym, zgodnie z którą umowy zawarte w trybie bezprzetargowym przed rokiem 2008  mogą obowiązywać wyłącznie do końca 2016 roku.
Potencjalni przewoźnicy muszą zagwarantować obsługę przynajmniej 24 autobusami i posiadać jeden dodatkowy w rezerwie. Autobusy muszą być własnością przewoźnika, albo ten musi zapewnić sobie możliwość ich użytkowania. W grę wchodzą pojazdy 12–metrowe, wyprodukowane najwcześniej w 2013 roku. Połowa z nich powinna korzystać z paliw alternatywnych, czyli LNG lub CNG, albo posiadać napęd elektryczny lub hybrydowy.

Obecny przewoźnik, ITS Michalczewski, w Radomiu zaczynał na taką skalę. Potem była także Warszawa, a ostatnio firma wygrała duży przetarg na obsługę we Wrocławiu. Czy ktoś wygryzie go z radomskich ulic? Przekonamy się niebawem.

www.cozadzien.pl

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane