niedziela, 1 marca 2015

RZESZÓW: powołano zespół ds. promocji i aktywizacji kolei w regionie


Podkarpacie powołuje specjalny zespół, którego działalność polegać ma na przyciągnięciu pasażerów do kolei regionalnej. Tak wynika z informacji rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W skład grupy weszli: związkowcy PKP PLK i Przewozów Regionalnych, samorządowcy, przedstawiciele spółek kolejowych. Będzie ona organem doradczym dla Przewozów Regionalnych i samorządu województwa.

Grupa nosi nazwę „Zespół ds. optymalizacji rozkładów jazdy pociągów i inwestycji towarzyszących poprawie oferty przewozowej”. Pomagać jej będą mniejsze podzespoły utworzone dla każdej linii kolejowej z osobna.

Ideą działania zespołu jest realny wpływ na ofertę przewozową w województwie, poprzez uatrakcyjnianie rozkładów jazdy, a także działanie na rzecz zachęcania podróżnych do korzystania z usług kolei. Jak na razie dużym sukcesem jest uruchomienie dodatkowych połączeń do SSE w Rogoźnicy k. Rzeszowa, które stanowią niebagatelną konkurencję dla ruchu kołowego (11 minut pociągiem w porównaniu do min. pół godziny samochodem).

W skład zespołu głównego weszli: Jan Lech, Sławomir Chmiel i w zastępstwie Jacek Guzik (Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego), Krzysztof Pawlak i Lesław Świętoniowski (Przewozy Regionalne), Marek Małacha, Krzysztof Leszkowicz (Polskie Linie Kolejowe), Krzysztof Bożek i w zastępstwie Teodor Więcek (Przewozy Regionalne – związki zawodowe), Jan Szczepański i w zastępstwie Andrzej Kubas (PLK – związki zawodowe).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane