sobota, 7 marca 2015

WARSZAWA: stolica żyje metrem!

Cała Warszawa, jej okolice, i mnóstwo zainteresowanych w pozostałych regionach kraju, żyją planowanym na jutro otwarciem II linii metra w Warszawie. Dziś trwa wielkie sprzątanie po testach, które trwały do późnych godzin we czwartek.

Planowane na Dzień Kobiet uruchomienie centralnego odcinka drugiej nitki wyczekiwane jest od wielu tygodni, a elektryzuje tym bardziej, że przez zamknięty Most Łazienkowski stolica tonie w korkach. To ma szanse się zmienić już od jutra. Aby nie przerywać testów i zdążyć z wyjeżdżeniem wymaganych 5 tysięcy kilometrów, ani wagony, ani perony, nie zostały dotąd posprzątane. Właśnie teraz trwają wielkie porządki, przygotowujące całą inwestycję na przyjęcie pasażerów.

Brak jest oficjalnego komunikatu co do godziny otwarcia bramek. Z pewnością jednak jutro będę informować o tym, co w Warszawie się działo. Warszawski ZTM już w piątek wprowadził zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w związku z otwarciem II linii metra. Uruchomione zostały nowe linie, nowe przystanki, trasy niektórych autobusów zmieniły się.

Na razie, jako przedsmak, proponuję przedpremierowy przejazd wagonami II linii metra.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane