piątek, 10 kwietnia 2015

BYTOM: prace torowe w centrum - zmiany tras linii tramwajowych

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych prowadzonych przez Tramwaje Śląskie w ciągu ulic Katowickiej i Jagiellońskiej w Bytomiu od 11 kwietnia 2015 r. (sobota) zmienione zostaną rozkłady jazdy dla linii tramwajowych  5, 6, 7, 9, 13, 16, 17, 19, 29, 36, 39; zawieszone będzie funkcjonowanie linii tramwajowych 30 i 47, a także uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa 43 oraz autobus komunikacji zastępczej T-19.

W związku z prowadzonymi pracami na ul. Katowickiej i Jagiellońskiej w Bytomiu od 11 kwietnia 2015 r. (sobota) w tym rejonie zawieszony zostanie ruch tramwajowy. Tramwaje nie będą jeździć od pl. Sikorskiego w kierunku Urzędu Miasta. Prace remontowe uniemożliwią również dokonywanie nawrotów komunikacji tramwajowej od pl. Sikorskiego do ul. Zabrzańskiej i Łagiewnickiej, w związku z czym wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.
  • linia 5 – trasa linii zostanie wydłużona, tramwaj kursować będzie w relacji: Zaborze Pętla – Chorzów Ratusz. W związku z prowadzonymi pracami linia nie będzie obsługiwać centrum Bytomia (wyłączone z obsługi będą przystanki Bytom Jagiellońska oraz Bytom pl. Sikorskiego). W godzinach wieczornych oraz nocnych linia nie będzie wykonywała części kursów. Ich obsługę przejmie linia nr 29, która w tych kursach będzie miała skróconą trasę - do przystanku Bytom Jagiellońska.
  • linie 7 i 9 – kursy kończyć będą się na przystanku Bytom Jagiellońska, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tych linii.
  • linia 13 – trasa linii zostanie skrócona. Tramwaj będzie kursował w relacji od Siemianowic Śląskich do Placu Wolności w Katowicach.
  • linia 16 – wprowadzona zostanie korekta godzin odjazdów.
  • linia 17 – trasa linii zostanie wydłużona; od przystanku Łagiewniki Targowisko linia nr 17 pojedzie do Biskupic. Tramwaj kursował będzie na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla - Zabrze Biskupice Pętla.
  • linie 6, 19 – trasa obu linii zostanie skrócona. Tramwaje kursować będą od Katowic do przystanku Bytom Plac Sikorskiego.
  • linia 29 – w rozkładzie jazdy dokonana zostanie korekta godzin odjazdów. Dodatkowo w godzinach wieczornych nastąpi zwiększenie częstotliwości kursowania, uruchomione zostaną również kursy nocne od Biskupic do przystanku Bytom Jagiellońska.
  • linia 36 - wprowadzona zostanie korekta godzin odjazdów.
  • linia 39 – tramwaj kursował będzie ze zwiększoną częstotliwością – co 10 minut.
  • linia 43 – na czas prowadzonych prac uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa, która kursować będzie w relacji: Koszutka Słoneczna Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia.
Komunikacja zastępcza

Aby umożliwić przejazdy w systemie przesiadkowym pomiędzy rejonem Urzędu Miasta w Bytomiu (linia tramwajowa 39) a Placem Sikorskiego, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-19, która kursować będzie z częstotliwością co 10 minut. Autobusy tej linii pojadą ulicami:

Kierunek do Placu Sikorskiego: Chrzanowskiego, Strzelców Bytomskich, Wrocławską, Kolejową, obsługa dworca autobusowego, Miarki, Moniuszki.

Kierunek do Urzędu Miasta: Moniuszki, Jagiellońską, Powstańców Warszawskich, Wrocławskich, Wrocławską, Chrzanowskiego.

Fot.: bytom.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane