piątek, 24 kwietnia 2015

"Komunikacja w kulturze..." - "Twój Motorniczy", czyli Rafał Wójcik

Kto powiedział, że jak komunikacja i kultura, to już musi być piosenka albo inne poetyckie wypociny? No właśnie, po nie musi. Felietonistyka internetowa, pod postacią blogów maści wszelakiej, przeżywa w ostatnich latach wielkie odrodzenie, czego przykładem jest stosunkowo nowy nurt w sztuce blogerskiej, czyli blog społecznościowy, prowadzony w ramach na przykład Facebook'a. A jeśli już o komunikacji mowa...

Na facebookowego bloga "Twój Motorniczy" trafiłem już wiele miesięcy temu, ale dopiero teraz zmieścił mi się w grafiku (hah!). Lubię czytać tak śmieszne, jak i straszne przypadki warszawskiego tramwajarza, i trochę sobie wyobrazić jakby to było, gdybym porzucił swoje wykształcenie i pracę zawodową na rzecz pomykania stopiątkami (należą do rzadkości) po jakimś polskim mieście... Sam autor wspomniał w wywiadzie dla Transportu Publicznego, że w dzieciństwie podobno bał się jazdy tramwajem. Jak widać, nie ma tego złego!

Kto kryje się za tytułem "Twój Motorniczy"? To Rafał Wójcik, warszawski motorniczy z 6-letnim stażem, który swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dzieli się z innymi w sposób przystępny i lekki. Na Facebook'u nabił już, skubany, 2520 lajków. Blog w wersji społecznościowej działa od 2013 roku, ale pewnie niewielu z Was wie, że "Twój Motorniczy" to nie tylko strona na "fejsie", ale także pełnokrwisty blog internetowy, całkowita świeżynka, gdzie już możemy przeczytać kilka wpisów, a w przyszłości, jak widzę, będzie bardzo rozwojowo (z grafikiem Motorniczego włącznie).

Tyle moich podniet i zachwytów. Zmierzając do końca przyznam, że bardzo mi się ten pomysł podoba, podobnie jak kilka innych, o których w kolejnych tygodniach. Kto jeszcze nie poznał Twojego Motorniczego, ma szansę nadrobić zaległości tutaj:

Twój Motorniczy na Facebook'u

Twój Motorniczy - blog

Oto i on - Twój Motorniczy (fot. Twój Motorniczy za www.rynek-kolejowy.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane