sobota, 18 kwietnia 2015

KRAKÓW: Linia 132 wydłużona do Dworca Głównego

Zgodnie z wnioskami pasażerów rejonu osiedla Żabiniec, uskarżającymi się na kiepski bezpośredni dojazd do centrum Krakowa, ZIKiT zdecydował się na wydłużenie trasy linii autobusowej 132 do Dworca Głównego, wraz z rozszerzeniem godzin kursowania. Zmiana wejdzie w życie od poniedziałku, 20 kwietnia.

Linia zostanie wydłużona z Nowego Kleparza ulicą Prądnicką, aleją Słowackiego, Pawią, Szlak, Warszawską, Ogrodową do przystanku Dworzec Główny Zachód (wróci przez Ogrodową i Pawią). Przystanek krańcowy będzie zlokalizowany na ul. Ogrodowej, w miejscu gdzie obecnie roi się od busów prywatnych przewoźników.

Wybranie tej lokalizacji podyktowane jest wysyceniem miejsc postojowych dla autobusów zarówno na Kurnikach, jak i na Pawiej. Podobnie na pętli Dworzec Główny Wschód autobusy tej linii nie miałyby gdzie się podziać. Linia będzie kursowała w dni robocze ramowo między 5:00 a 20:00, z częstotliwością 20 minut w szczycie i 40 poza nim, a także, co jest absolutną nowością, w soboty w godzinach 7:00 - 18:00, kursując co 40 minut.

Youtube.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane