sobota, 4 kwietnia 2015

KRAKÓW: tradycyjny odpust Emaus na Salwatorze

Tradycyjnie już w Poniedziałek Wielkanocny, czyli 6 kwietnia, odbywać się będzie na Salwatorze odpust EMAUS. W związku z powyższym, w tym dniu zostanie uruchomiona linia tramwajowa 6 kursująca wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością 20 minut w godzinach ok. 7:30 – 17:30.

Ponadto, na ul. Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu i jak co roku wyłączony z ruchu kołowego zostanie przejazd z ul. Księcia Józefa w kierunku ul. Konopnickiej i z powrotem (nie dotyczy to ruchu tramwajowego). Linia autobusowa 109 zostanie w tym dniu skrócona do przystanku Salwator.

Ponadto, na Salwatorze w rejonie pętli tramwajowej zmianie ulegnie organizacja przystanków linii autobusowych 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. W kierunku Salwatora przystanek końcowy „Salwator" zlokalizowany będzie w zatoce przy Klasztorze Norbertanek, następnie z przystanku tego w kierunku ul. Księcia Józefa autobusy w/w linii będą podjeżdżać bezpośrednio na tymczasowy przystanek początkowy zlokalizowany obok pętli tramwajowej. Analogicznie, jak w latach poprzednich autobusowe przystanki początkowe przy ul. Senatorskiej oraz przelotowy przystanek tramwajowy „Salwator" dla linii 1, 2 i 6 na czas trwania odpustu zostaną zawieszone.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane