czwartek, 9 kwietnia 2015

KRAKÓW - WARSZAWA: ostra walka o klientów

Stało się to, czego należało się spodziewać w momencie wejścia na trasę Kraków - Warszawa - Kraków kolejnego dużego przewoźnika. PolskiBus i LUXexpress rozpoczęły zaciętą walkę o klienta. A konkurencja dla potencjalnych podróżnych oznacza jazdę prawie za darmo, o ile uda się nabyć bilet promocyjny.

LUXexpress wprowadził promocyjną ofertę w postaci puli biletów za 9 złotych. Dostępne jest 1500 biletów, a rezerwować można je jeszcze do 12 kwietnia. Z kolei PolskiBus oferuje przejazdy za 5 złotych + złotówka opłaty rezerwacyjnej. W tym przypadku czas na rezerwację jest identyczny (do najbliższej niedzieli), a bilety obu przewoźników wykorzystać można do 9 kwietnia.

Bliźniaczo podobne, atrakcyjne oferty obu przewoźników, to efekt konkurencji między nimi na trasie z Krakowa do Stolicy. Obie firmy walczą o decydujące miejsce w siatce połączeń na tej obleganej trasie, co pasażerom wychodzi na dobre, gdyż co rusz dostają pod nos kolejne interesujące promocje i zniżki. Jak to się jednak skończy? Z pewnością autobusy stanowią poważne zagrożenie dla składów Pendolino, które, choć jadą o wiele krócej, dla wielu są finansowo niedostępne.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane