środa, 15 kwietnia 2015

KRAKÓW: zastępcza komunikacja autobusowa za wybrane połączenia PKP Intercity

PKP Intercity wprowadza zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Krakowem i Przemyślem. Autobusy będą kursować w ramach kolejnej korekty rozkładu jazdy, czyli od 26 kwietnia do 13 czerwca, ale nie codziennie.

Pierwszy z autobusów wyjedzie o godzinie 3:44 z Przemyśla i zatrzyma się na wszystkich stacjach, na których normalnie zatrzymują się pociągi IC kursujące na tej trasie. O godzinie 5:55 z Przemyśla wyjedzie autobus (w niektóre dni będą to dwa autobusy), który zatrzyma się jedynie w Jarosławiu i Rzeszowie. Do Krakowa oba mają docierać na 9:55. Będzie to zastępstwo za pociąg IC Lubomirski.

Z powrotem autobusy IC wyjadą z Krakowa Głównego o godzinie 11:30. Pierwszy, kursujący śladem stacji zatrzymania pociągów IC, dojedzie do Przemyśla na godzinę 17:41. Drugi z nich, jadący z pominięciem większości stacji, zamelduje się w Przemyślu o godzinie 15:30. Te autobusy zastąpią z kolei IC Dolnoślązak.

Wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej ma związek z modernizacją magistrali E30 na odcinku od Krakowa w kierunku wschodniej granicy państwa. Autobusy nie będą uruchamiane na odcinku Przemyśl – Kraków w niedziele oraz 2 maja, 5 i 6 czerwca. Autobusy w kierunku Przemyśla nie będą kursowały w soboty.

Spółka chce ponadto nawiązać dwuletnią współpracę z przewoźnikami, obejmującą świadczenie usług komunikacji zastępczej.

Autobus PKP Intercity w Warszawie (fot. biznes.onet.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane