niedziela, 19 kwietnia 2015

RZESZÓW: powrót pociągów REGIO do Zagórza


Za niespełna miesiąc, dokładnie 4 maja, pociągi Przewozów Regionalnych wrócą na trasę Jasło – Krosno – Zagórz. To efekt prac zespołu ds. optymalizacji rozkładów jazdy pociągów powołanego w województwie na początku roku.

Ustalony podczas prac rozkład jazdy zakłada kursowanie trzech par pociągów na trasie Jasło – Krosno oraz jednej między Krosnem a Zagórzem, skomunikowanej ze składami do Jasła. Na pierwszym z wymienionych odcinków z Jasła pociągi odjadą o godzinach 4:58, 6:58 i 15:13, w przeciwnym kierunku zaś o 6:15, 14:30 i 16:00. Czas przejazdu trasy liczącej około 22 km będzie wynosił 32 minuty. Pociąg z Krosna do Zagórza odjedzie o 7:36 i dotrze do stacji docelowej o 8:44. W przeciwnym kierunku skład odjedzie o 13:16, a czas przejazdu do Krosna wyniesie również 68 minut. Przez 4 dni, od 5 do 8 maja, między Zagórzem a Jedliczem za pojazdy szynowe będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Podkarpacie wprowadziło ostatnio interesującą ofertę, dzięki której ceny biletów spadły nawet o 68%. Cóż z tego jednak, skoro na wspomnianej trasie wszystkie pociągi będą kursowały tylko w dni robocze, a także nie będą skomunikowane ze składami kursującymi do i z Rzeszowa? Jaki jest więc cel tej reaktywacji?

fot. (GRAD), pl.wikipedia.org

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane