środa, 22 kwietnia 2015

RZESZÓW: zajezdnia na Trembeckiego pod młotek - MPK przenosi się na Lubelską

Trwają odbiory techniczne nowych obiektów rozbudowanej zajezdni autobusowej przy ulicy Lubelskiej, gdzie docelowo przeniesie swoją działalność MPK Rzeszów, rezygnując tym samym ze starej zajezdni na Trembeckiego. Powinny się one zakończyć jeszcze w tym tygodniu. W nowej lokalizacji, już teraz wykorzystywanej przez część pojazdów, znajdą schronienie wszystkie 182 autobusy miejskiego przewoźnika.

Inwestycja w rozbudowę zajezdni, powstałej w roku 1994, pochłonęła ponad 10 milionów złotych. Powstała tam nowa płyta postojowa na 50 autobusów oraz dwie hale obsługi pojazdów. Jedna jest przeznaczona dla autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym i została wyposażona w specjalne zabezpieczenia. Do tej pory taka instalacja istniała przy ul. Trembeckiego, co wymagało serwisowania właśnie tam gazowych autobusów, stacjonujących na co dzień na Lubelskiej. Do nowego budynku przeniesiono już komorę do lakierowania autobusów, wcześniej stojącą w starej zajezdni. Drugi z budynków to hala do napraw autobusów zasilanych olejem napędowym i stacja diagnostyczna.

Zajezdnia przy Trembeckiego, o powierzchni 4,5 hektara, zostanie sprzedana. Na swoim miejscu zostaną: biurowiec ZTM-u oraz stacja paliw. Na Lubelskiej planuje się w przyszłości powstanie budynku dyspozytorsko - administracyjnego oraz parkingu na samochody kierowców MPK.

fot. Stowarzyszenie Transportu Zrównoważonego

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane