sobota, 25 kwietnia 2015

SZCZECIN: Szczeciński Szybki Tramwaj na ukończeniu

11 kwietnia zakończone zostały prace budowlane przy tworzonym najnowszym torowisku tramwajowym, łączącym Basen Górniczy z pętlą Turkusowa na prawym brzegu Odry. Konsorcjum firm Szybki Tramwaj i Strabag sfinalizowały trwającą 24 miesiące inwestycję, której koszty sięgnęły 189 milionów euro. Trwają ostatnie testy i poprawki, niebawem rozpoczną się odbiory techniczne poszczególnych elementów tej 4-kilometrowej trasy.

Na ten moment trasa nie jest połączona z siecią tramwajową, ponieważ stary odcinek, w ciągu ulic Gdańskiej i Energetyków, przechodzi modernizację. Do czasu położenia tam nowego torowiska, użytkowanie nowej trasy jest niemożliwe, ponadto nie da się także przeprowadzić testów dynamicznych z tramwajem, ze względu na niemożność jego dotarcia na wspomniane torowisko. Ten etap prac ma się zakończyć, według zapowiedzi firmy Energopol (realizator zadania), do połowy czerwca. Tak więc, mniej więcej za 2 miesiące, w Szczecinie ruszy, po ponad 30. latach planów, Szczeciński Szybki Tramwaj.

Prace wykończeniowe w zespole przystankowym Turkusowa - na końcu nowej trasy tramwajowej (fot. Szczeciński Szybki Tramwaj)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane