piątek, 1 maja 2015

"Komunikacja w kulturze" - MZA, czyli Młoda, Zdolna, Atrakcyjna "Dziewczyna za kółkiem autobusu"

Furorę w sieci robi nie tylko Twój Motorniczy, ale także pewna niepozorna 26-latka, której poddają się miejskie, przegubowe kolosy. Mowa o Kamili Balickiej, pracownicy warszawskich MZA, która na co dzień, poza pracą zawodową, prowadzi fejsbukowego bloga pod tytułem "Dziewczyna za kółkiem autoobusu".

Pani Kamila jest jedną z 87 "kierowczyń", zatrudnionych w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie. Swoją przygodę za kierownicą autobusu zaczęła przed trzema laty, w maju 2012 roku. W pierwszy kurs wyjechała do weekendowej obsługi linii 189, łączącej Sadybę z Osiedlem Górczewska. Jak sama mówi, w dzieciństwie miała hopla na punkcie tramwajów, a autobusami prawie nie jeździła. Jednak miłość do dużych pojazdów została, i tak zaczęła się jazda.

Prowadzenie strony na FB Kamila rozpoczęła 31 maja 2012 roku. Od tej pory prowadzi tam w fajny sposób rozmaite zapiski, w których opowiada o swojej pracy, kolejnych komunikacyjnych i socjologicznych przygodach, a także przemyca informacje o tym, gdzie będzie można się z nią przejechać. Dzięki niej każdy może łatwo przyswoić sobie tajniki pracy jako kierowcy wielkiego autobusu. 

Więcej na temat "Dziewczyny za kółkiem autobusu" możecie przeczytać TUTAJ

No i zapraszam na stronę Kamili na Facebook'u: Dziewczyna za kółkiem autobusu

fot. Jakub Dybalski (www.transport-publiczny.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane