czwartek, 11 czerwca 2015

KATOWICE, CHORZÓW: Święto Miasta Chorzowa - zmiany w komunikacji miejskiej

KZK GOP informuje, że w związku z obchodami Święta Miasta Chorzowa w sobotę (13 czerwca) w godzinach 10.30 – 13.30 ruch komunikacji miejskiej na ulicy Wolności zostanie wstrzymany. W związku z powyższym w tych godzinach wprowadzone zostaną następujące zmiany:
Tramwaje linii 20 kursować będą z Katowic tylko do Chorzów Batory Zajezdnia.

Uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T-20 - na odcinku Chorzów Batory Zajezdnia – Chorzów Rynek z przejazdem ulicami:

kierunek do centrum Chorzowa – autobus pojedzie ulicami: Armii Krajowej, al. BoWiD, Hajducką, Dąbrowskiego (obsługa przystanku Chorzów ZUS), Katowicką,
kierunek do Chorzowa Batorego – autobus pojedzie ulicami: Katowicką, Pocztową, Faski, Rynek, Powstańców, wjedzie na Estakadę, następnie skieruje się ul. Katowicką (zatrzymując się na przystanku Chorzów Estakada), następnie Dąbrowskiego, Hajducką, al. BoWiD, Armii Krajowej.

Linia autobusowej komunikacji zastępczej T-9 skierowana zostanie z pominięciem przejazdu ul. Wolności:
kierunek do centrum Chorzowa – po obsłudze przystanku Chorzów Cmentarz autobus pojedzie ulicami: Dąbrowskiego (obsługa przystanku Chorzów ZUS) i Katowicką;
kierunek do Świętochłowic – po obsłudze przystanku autobusowego Chorzów Rynek linia będzie kursować ulicami: Pocztową, Faski, Rynek, Powstańców, wjedzie na Estakadę, następnie pojedzie ulicami: Dąbrowskiego, Hajducką, Wolności (obsługa tymczasowego przystanku Chorzów Kościół św. Jadwigi) do włączenia się na swoją rozkładową trasę.

Linia minibusowa 998 w kierunku do Klimzowca skierowana zostanie ulicami: Strzelców Bytomskich, Hajducką, Dąbrowskiego (obsługa przystanku Chorzów ZUS), Katowicką do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Chorzów Chopina. W tym czasie linia nie będzie obsługiwać przystanków Chorzów Kościół św. Jadwigi i Chorzów Estakada. W zamian autobusy obsługiwać będą przystanki Chorzów ZUS oraz Chorzów Chopina.


W podanych godzinach nie będą obsługiwane przystanki: Chorzów Ratusz, Chorzów Dworcowa, Chorzów Żeromskiego, Chorzów Sobieskiego oraz przystanek tramwajowo-autobusowy Chorzów Kościół św. Jadwigi.

fot. chorzow.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane