środa, 10 czerwca 2015

KATOWICE: eksperyment "doba na Śląsku" w pociągu Kolei Śląskich

Już za niespełna 6 godzin na terenie aglomeracji śląskiej wystartuje eksperyment kolejowy, który przeprowadzi Piotr Goszczycki, miłośnik kolei. Przedsięwzięcie będzie polegało na przejechaniu w ciągu jednej doby jak najdłuższego dystansu, z wykorzystaniem pociągów Kolei Śląskich i, oczywiście, biletu dobowego.

Bilet dobowy Kolei Śląskich pozwala na podróżowanie wszystkimi liniami obsługiwanymi przez przewoźnika w określonych ramach czasowych. Jego cena wynosi 34 złote i zdaniem Pana Piotra powyższe koszty zwracają się już po przejechaniu dwóch odcinków po 80 km. Natomiast maksymalne możliwości podróży na takim bilecie w przypadku województwa śląskiego Pan Piotr szacuje na 718,54 km. Czy faktycznie taki wynik jest możliwy? Przekonamy się już 11 czerwca, kiedy to podróżnik w praktyce sprawdzi swoje założenia co do kolejowej „doby na Śląsku”.

Zgodnie z planem jego podróż po województwie śląskim ma się zacząć w Częstochowie o godzinie 3:28 i zakończyć w tym samym miejscu, blisko 50 minut po północy. Po drodze Pan Piotr odwiedzi m.in. Katowice, Racibórz, Tychy, Sosnowiec, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn i Zwardoń. W plan przejazdu wliczona jest również ok. 40-minutowa przerwa w Katowicach, podczas której Pan Piotr będzie do dyspozycji mediów i chętnie spotka się z innymi miłośnikami kolei.

Wcześniej podobny „eksperyment” podróżnik przeprowadził już w województwie mazowieckim, gdzie na jednym bilecie dobowym udało mu się przejechać blisko 1000 kilometrów.

700 kilometrów pociągami osobowymi w jeden dzień?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane