piątek, 19 czerwca 2015

KATOWICE: modernizacja dwukierunkowych tramwajów z Frankfurtu

Aż dwie firmy zgłosiły się do przetargu na modernizację dziesięciu dwukierunkowych tramwajów typu Pt, sprowadzonych przez Tramwaje Śląskie z Frankfurtu nad Menem. Zamówienie przewiduje wykonanie liftingu pojazdów do końca 2018 roku.

Do przetargu stanęło dwóch potentatów na rynku polskim: poznański Modertrans, który swoje usługi wycenił na 2 miliony złotych, oraz Protram z Wrocławia, z ofertą wartą jakieś 1,5 miliona. Z oczywistych względów prawdopodobnie to właśnie ta druga oferta zostanie zrealizowana. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa środkowego członu w dwukierunkowym tramwaju Pt na człon niskopodłogowy. Podłoga tramwaju znajduje się na wysokości 960 mm nad poziomem główki szyny. W efekcie przebudowy, która ma odbyć się do końca roku, tramwaj stanie się jednokierunkowy. W członie niskopodłogowym podłoga będzie znajdować się na wysokości 350 mm.

Na początek, jeszcze w tym roku, spółka zleci przebudowę jednego pojazdu. Kolejne mają zostać zmodernizowane w ciągu trzech kolejnych lat. Po remoncie każdy skład będzie jednokierunkowy.

źródło: www.tramwajeslaskie.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane