środa, 10 czerwca 2015

KRAKÓW: pół miliona w pół roku - Koleje Małopolskie zapowiadają rozwój siatki połączeń

Małopolska spółka kolejowa - Koleje Małopolskie - dokładnie w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca, przewiozła półmilionowego pasażera. Szczęśliwcem, a dokładnie szczęśliwczynią, została studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, na stałe zamieszkująca w Wieliczce. Od zarządu spółki i Marszałka Marka Sowy otrzymała specjalny, dwumiesięczny bilet, uprawniający do jazdy w dwa dowolnie wybrane miesiące do końca 2015 roku. Upominki wręczyły także władze Wieliczki.

Zdarzenie to pokazuje, jak wielkim sukcesem okazało się powołanie to życia tej spółki. Komfortowe pociągi, które w dni powszednie kursują co pół godziny, a w weekendy co godzinę, korzystna oferta taryfowa, a przede wszystkim dużo dłuższe godziny kursowania, niż w przypadku pociągów Przewozów Regionalnych,  tworzą wraz z atrakcyjnym czasem przejazdu (21 minut) doskonały przykład na to, jak kolej może być przyjazna dla pasażera i cieszyć się zainteresowaniem, nie tylko w Warszawie.

To nie koniec. Koleje Małopolskie zapowiadają uruchomienie już w grudniu połączeń do Tarnowa i Miechowa. Na tych trasach pociągi będą kursować w szczycie co 30, a w pozostałym okresie co 60 minut. Już jesienią składy przewoźnika pojawią się na nowej trasie do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, gdzie w czasie 18 minut kursować będą co pół godziny. Jest to połączenie atrakcyjne także dla mieszkańców północno-zachodnich rejonów miasta, gdzie powstaną nowe przystanki. Docelowo samorządowa spółka przejmie obsługę całego ruchu na trasach wychodzących z Krakowa.

Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy Koleje Małopolskie świętować będą przewiezienie milionowego pasażera.

Szczęśliwa pasażerka wraz z oficjalną delegacją (fot. Koleje Małopolskie)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane