wtorek, 9 czerwca 2015

KRAKÓW: specjalny pociąg do parku Energylandia w Zatorze

Już 26 czerwca rozpocznie kursowanie specjalny pociąg osobowy o nazwie „Energylandia”, który połączy Kraków i Zator przez Skawinę. Skład uruchomią Przewozy Regionalne, a jeździć on będzie przez całe wakacje aż do 31 sierpnia, we wszystkie dni tygodnia. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie zatorskimi parkami rozrywki, które przyciągają z rejonu Krakowa całe rzesze odwiedzających. Za 9 złotych będzie można dojechać z Krakowa do Zatora, a koszt biletu ze Skawiny wyniesie jedyne 5 złotych.

Z inicjatywą uruchomienia takiego składu wyszedł zarząd Parku „Energyladnia” (stąd nazwa pociągu). Firma ta pokryje ponadto koszty jego funkcjonowania. Ze stacji wytyczona będzie specjalna, bezpieczna ścieżka, dzięki której w ciągu kilkunastu minut będzie można dotrzeć z pociągu do Parku i z powrotem. Skład będzie wyjeżdżać z Krakowa o 8:02, by zameldować się w Zatorze o 9:31. W drogę powrotną wyruszy o 18:31, a do Krakowa dotrze o 19:55. Pociąg będzie ogólnodostępny, a więc by z niego skorzystać, trzeba będzie po prostu kupić kolejowy bilet. W sprzedaży, prowadzonej zarówno w kasach jak i u obsługi pociągu, dostępne będą także bilety ulgowe.

Jest to światło w tunelu dla zmodernizowanej niedawno linii kolejowej 94. Bardzo możliwe jest, że już w grudniu pojawią się regularne pociągi do Oświęcimia przez Zator. Zainteresowane samorządy zadeklarowały powiem przeznaczenie 1,5 mln złotych na koszty ewentualnego deficytu z połączenia.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane