czwartek, 4 czerwca 2015

LUBLIN: nowe przystanki kolejowe w Zamościu czynne od 14 czerwca

Od 14 czerwca, wraz z wejściem w życie kolejnej korekty rozkładu jazdy na kolei, uruchomione zostaną dwa nowe zamojskie przystanki kolejowe. Są one efektem wieloletnich starań wszystkich zainteresowanych stron. Od niedzieli 14 czerwca pociągi REGIO spółki Przewozy Regionalne zaczną obsługiwać zarówno Zamość Starówkę, jak i Zamość Wschód.

Rozkład jazdy jednak rozczarowuje. Tablica odjazdów ze stacji Zamość Wschód przewiduje dwa pociągi do Lublina: REGIO Magnat i Kanclerz, oraz popołudniowe połączenie do Rzeszowa przez Horyniec-Zdrój, dostępne wyłącznie w weekendy. Ponadto wspomniany Kanclerz kursować będzie tylko do 26 czerwca. Później zastąpi go wahadło do Zawady, kursujące o 7:15, zamiast tuż przed 9 rano, jak przewiduje rozkład jazdy pociągu Kanclerz.

Rewitalizacja zamojskiej kolei została jak zwykle przeprowadzona byle jak. Tak mizerna oferta nie przyda się ani turystom, ani mieszkańcom regionu. Warto nadmienić, że kolej miała w Zamościu szansę na przejęcie części funkcji transportu miejskiego, co zostało zaprzepaszczone rzuconymi ochłapami. W najbliższych latach należy się spodziewać ponownej zagłady linii kolejowej z Zawady do Zamościa.

Zamość Wschód (fot. MaKa~commonswiki, pl.wikipedia.org)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane