poniedziałek, 22 czerwca 2015

Przewozy Regionalne zapraszają na wspólne wakacje - nawet w obliczu strajku

Mimo zapowiedzianego strajku w Przewozach Regionalnych, zarząd spółki zaprasza wszystkich na wakacje reklamując się hasłem "Na wakacje tylko z Przewozami Regionalnymi". Co z tego wyjdzie?

Ale do rzeczy. Spółka zaplanowała liczne udogodnienia dla wakacyjnych turystów. Do najpopularniejszych nadmorskich kurortów będą docierały zarówno dalekobieżne pociągi interREGIO, jak również dodatkowe pociągi regionalne. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia będzie można dostać się pociągiem IR Bosman z Warszawy (przez Poznań, Szczecin), a IR Lazur będzie kursował z Łodzi do Gdyni przez Toruń i Bydgoszcz. Poznaniacy nad Bałtyk będą mogli dojechać również pociągami REGIO do Kołobrzegu i Świnoujścia. Będą kursować sezonowe pociągi z Koszalina do Mielna, ze Słupska do Ustki oraz z Gdyni do Łeby i na Hel. Ze Szczecina nad morze kursować będzie pociąg REGIO Błękitny, który zapewni dojazd do Świnoujścia w godzinę.

Do Zakopanego będą docierały dwa weekendowe pociągi IR: Giewont z Częstochowy (przez Sosnowiec, Katowice) oraz Szyndzielnia z Wrocławia (przez Opole, Rybnik). Oba składy będą kursowały przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą-Beskidzką, dzięki czemu skorzystają z nich także turyści podróżujący w Beskidy. W weekendy Kraków ze stolicą polskich Tatr połączy nowy pociąg REGIO Janosik. Podróżujący do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby mieli do wyboru interREGIO Mamry z Olsztyna (przez Toruń, Poznań, Wrocław) oraz połączenia REGIO z Poznania. Uzupełnieniem naszej oferty są połączenia autobusowe interREGIObus. W tym roku autobusy będą kursowały na trasach Katowice - Zakopane oraz z Katowic do Ustrzyk Górnych przez Kraków (kursy dzienny i nocny).

Dodatkowe kursy IR Białowieża z Warszawy do Hajnówkii wykonywane będą w letnie soboty (wyjazd z Warszawy w godzinach porannych). Na Roztocze dojazd zapewnią pociągi REGIO z Lublina i Rzeszowa, które obsłużą nowe przystanki w Zamościu (pisałem już o mizernej ofercie tamże): Zamość Starówka oraz Zamość Wschód. Po raz kolejny ruszą także sezonowe pociągi z Chełma do Włodawy, które będą się zatrzymywały na kilku nowo otwartych stacjach, m.in. na zlokalizowanym w pobliżu jeziora Białego przystanku Okuninka Białe.

Za tydzień przekonamy się, ile z tych planów wyjdzie...

fot.: infookolej.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane