poniedziałek, 22 czerwca 2015

Uwaga! Strajk w Przewozach Regionalnych!

W ubiegły poniedziałek, 15 czerwca, podczas konferencji prasowej w samo południe, Związek Zawodowy Maszynistów oraz wszystkie związki zawodowe, działające w strukturach Przewozów Regionalnych, potwierdziły ostatecznie rozpoczęcie strajku generalnego w ramach spółki. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, strajk rozpocznie się o północy w poniedziałek, 29 czerwca.

Strajk odczują najmocniej te województwa, gdzie Przewozy Regionalne są jedynym przewoźnikiem lokalnym, a więc: zachodniopomorskie, lubuskie, lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, podkarpackie, opolskie i świętokrzyskie. W pozostałych województwach, gdzie część, lub większość pracy przewozowej wykonywana jest przez innych samorządowych przewoźników (np. Koleje Wielkopolskie czy Koleje Śląskie), strajk będzie mniej dotkliwy.

Przy planowaniu podróży należy dobrze określić zakres, w jakim strajk w PR może nam ją utrudnić. Strajk będzie trwał do odwołania. Jak zapowiadają związki, od 29 czerwca na tory nie wyjedzie żaden pociąg spółki.

AKTUALIZACJA (26-06, godz. 19:46)

"Zarząd Przewozów Regionalnych oraz kolejowe związki zawodowe zawarły dziś porozumienie o odwołaniu planowanej na poniedziałek akcji strajkowej. Wszystkie strony zaangażowane w proces uzdrawiania spółki chcą w tej chwili skupić się na opracowywaniu szczegółów planu restrukturyzacji, by jak najszybciej mógł on trafić do Komisji Europejskiej.

29 czerwca br. pociągi Przewozów Regionalnych wyjadą na trasy zgodnie z rozkładem jazdy."

Oświadczenie Przewozów Regionalnych z dnia 26-06-2015, godz. 16:00Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane