wtorek, 30 czerwca 2015

WARSZAWA: remont na WuKaDce (1 lipca - 31 sierpnia)

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z planowanym remontem toru nr 1 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

1. Pociągi będą kursowały w następujących relacjach:

  • Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Zachodnia WKD, z przesiadką pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz (codziennie),
  • Milanówek Grudów – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (codziennie),
  • Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (w dni powszednie).

2. Odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.

3. Na odcinku Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po torze nr 2 (tor w kierunku do Warszawy).

4. Na przystanku Opacz zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów obsługujących relacje:

Warszawa Zachodnia WKD – Opacz
Opacz - Grodzisk Maz. Radońska.

5. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na następujących relacjach:

  • Pruszków WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu),
  • Komorów WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień),
  • Tworki – Michałowice (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu).

Podróżni korzystający z autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

6. W pociągach uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście będą honorowane ważne bilety WKD jednorazowe (obowiązujące w danej strefie czasowej) i okresowe (zgodnie z relacją na bilecie).

Bilet skasowany w pociągu WKD jest ważny na dalszy przejazd pociągiem KM wyłącznie w strefie czasowej określonej na bilecie, pod warunkiem zachowania czasu ważności strefy czasowej zawartej na bilecie.

Podróżny posiadający nie skasowany bilet WKD (kartkowy do kasownika elektronicznego), zobowiązany jest wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
Podróżny korzystający z oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” może podróżować pociągami KM na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Ursus Niedźwiadek (odpowiednik p.o. Opacz).

Podróżny bez ważnego biletu WKD, zostanie w pociągu KM uznany za jadącego bez ważnego biletu.

7. W odstępstwie od terminów wskazanych w Regulaminie Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 30 czerwca i ważnych na przejazdy w dniu 1 lipca i później:

  • całkowicie niewykorzystanych,
  • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych

bez potrącania odstępnego.

Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:

  • kasy biletowe w przypadku biletów zakupionych w kasach
  • Centrum Obsługi Klienta w Warszawie (stacja metro Świętokrzyska – pawilon 1000 E 2, tel. 22 656-41-00 - czynny od pon. do pt. w godz. 8:00 – 18:00), w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych.

REMONTOWY ROZKŁAD JAZDY NA TRASIE WKD

fot.: pruszkowmowi.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane