piątek, 26 czerwca 2015

WARSZAWA: zmiany komunikacyjne na Bemowie

W poniedziałek, 29 czerwca, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na Bemowie, na Powstańców Śląskich. Tramwaje nie będą kursowały między Radiową a pętlą Nowe Bemowo. Wrócą dopiero 18 lipca. W czasie wyłączenia pięć linii tramwajowych zostanie skierowanych na trasy objazdowe. Na ulice wyjedzie też zastępcza linia autobusowa. Zaplanowano następujące zmiany:
  • LINIA 6 będzie kursowała na trasie wydłużonej. Nie będzie kończyła na pętli Metro Młociny tylko ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską i Powstańców Śląskich będzie dojeżdżała do pętli Nowe Bemowo.
  • LINIA 11 będzie miała trasę skróconą. Będzie z Marymontu przez centrum dojeżdżała tylko do przystanku RADIOWA. Tam będzie zmieniała numer i dalej – już jako LINIA 23 – będzie dojeżdżała swoją trasą (Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Jagiellońska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa) do pętli Czynszowa. Takie rozwiązanie będzie stosowane również w kierunku przeciwnym, czyli linia 23 po dojeździe do przystanku RADIOWA zmieni numer na 11 i ruszy w kierunku ronda ONZ i dalej do Metra Marymont.
  • LINIA 24 zamiast do pętli Nowe Bemowo, będzie skręcała z ul. Radiowej w lewo i będzie dojeżdżała ul. Powstańców Śląskich i Górczewską do pętli Os. Górczewska.
  • LINIA 28 zostanie skrócona. Z Dworca Wschodniego będzie dojeżdżała tylko do pętli Piaski. 
Żeby ułatwić pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-3. Będzie kursowała na trasie: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa (kierunek Koło) – Wrocławska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane