piątek, 31 lipca 2015

KRAKÓW: historia zatoczyła koło - Jan Tajster drektorem ZIKiTu

Powszechne oburzenie panuje w Krakowie po ogłoszeniu wyników konkursu na stanowisko Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Krew zalewała wszystkich, którzy, podczas nominacji zwycięzcy przypominali sobie skandal, jaki towarzyszył ostatnim tchnieniom krakowskiego ZDiTu, i te wszystkie prokuratorskie zarzuty, którymi Kraków żył przez wiele miesięcy. Dlaczego? Dlatego, że nowym Dyrektorem miejskiej spółki został Jan Tajster.

Osoba ta znana była w ostatnim czasie jako Jan T. Według kilkunastu zarzutów, jakie postawiła mu Prokuratura, Tajster dopuszczał się korupcji i mobbingował kilkanaście podległych mu osób, zatrudnionych w miejskiej komórce. Czy osoba, wobec której istnieją poważne wątpliwości, a wręcz ryzyk podobnych zachowań w przyszłości rzeczywiście jest jedynym i najlepszym kandydatem do przewodzenia miejskiej spółce, przez którą przewijają się rok rocznie potężne pieniądze? Niewątpliwie nie. O nieposzlakowanej opinii w tym przypadku nie może być mowy. Mieszkańcy miasta mają prawo czuć rozgoryczenie i dążyć do odwołania Prezydenta Majchrowskiego ze stanowiska.

Dotąd uważałem Prezydenta Krakowa za włodarza dość skutecznego i właściwego na swoim stanowisku. Obecnie myślę, że Pan Majchrowski zrobił o jeden krok za daleko. Fałszywy krok. Może go to kosztować utratę stanowiska. A podatnicy cóż - zapłacą za kolejne machinacje Jana T. ...

Prezydent Majchrowski nominuje Jana Tajstera na stanowisko Dyrektora ZIKiT (fot.: krakow.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane