czwartek, 9 lipca 2015

KRAKÓW: remont na Starowiślnej

Remont w ścisłym centrum to nie jedyne zmartwienie pasażerów komunikacji miejskiej w najbliższych dniach. Także w sobotę, 11 lipca, w godzinach 6:00 - 22:00 planowana jest wymiana płyt monolitycznych w torowisku na skrzyżowaniu ulicy Starowiślnej i Podgórskiej. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od przystanku "Starowiślna" do przystanku "Plac Bohaterów Getta".

Linie tramwajowe 3, 9, 24, 50 kursować będą ulicą Dietla, Krakowską, Limanowskiego do przystanku "Powstańców Wielkopolskich", gdzie linie wrócą na swoje stałe trasy. Powyższe trasy objazdowe nie będą uwzględnione w rozkładach jazdy.

Na okres prowadzonych prac uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 709, kursująca po trasie, co 20 minut przez cały dzień:

Starowiślna – Dietla, Starowiślna, Podgórska, most Piłsudskiego, Legionów Piłsudskiego, Kalwaryjska, rynek Podgórski (powrót: Na Zjeździe, most Powstańców Śląskich, Starowiślna), Limanowskiego – Powstańców Wielkopolskich.

Linia 709 będzie zatrzymywać się na następujących przystankach:
  • Starowiślna (przystanek końcowo-początkowy, w istniejącej zatoce w ul. Dietla w kierunku ul. Grzegórzeckiej po skręcie z ul. Starowiślnej);
  • Miodowa (w obu kierunkach na wysokości przystanków tramwajowych);
  • Św. Wawrzyńca (w obu kierunkach na wysokości przystanków tramwajowych);
  • Korona (na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym w ul. Legionów Piłsudskiego);
  • Limanowskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Św. Benedykta);
  • Powstańców Wielkopolskich (przystanki końcowy i początkowy na dworcu autobusowym oraz tymczasowy po skręcie w prawo w ulicę Wielicką w kierunku ulicy Limanowskiego);
  • Plac Bohaterów Getta (w istniejącej zatoce autobusowej w kierunku mostu Powstańców Śląskich).

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane