czwartek, 23 lipca 2015

KRAKÓW: weekendowy remont na Dietla

W najbliższy weekend prowadzona będzie wymiana szyn tramwajowych w ciągu ulicy Dietla. W związku z tym w sobotę i niedzielę, 25 i 26 lipca, wyłączony będzie ruch między przystankami Stradom i Lipińskiego.

Tramwaje kursować będą objazdem przez Koronę i Rondo Matecznego. Objazd dotyczy linii 18, 22 oraz 52. Zamiast tramwajów nocnych linii 62 obsługę trasy będzie realizować linia autobusowa 662.

Na trasie wyłączenia wprowadzona będzie zastępcza linia autobusowa 722, kursująca na trasie: Łagiewniki – Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, most Grunwaldzki, Dietla - Stradom.

Linia 722 będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych. Na węźle „Stradom" przystanek dla wysiadających zostanie zlokalizowany za skrzyżowaniem ulicy Dietla i Krakowskiej (na ulicy Dietla w kierunku Hali Targowej), natomiast przystanek dla wsiadających będzie zlokalizowany za skrzyżowaniem ulicy Dietla i Stradomskiej (na ulicy Dietla w kierunku mostu Grunwaldzkiego). Przystanek „Brożka" dla linii 722 nie będzie uruchamiany. Przystanek „Orzeszkowej" zostanie tymczasowo wyznaczony w obu kierunkach za skrzyżowaniem ulicy Dietla i Orzeszkowej, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku Procesji św. Stanisława.

Linia 722 kursować będzie:

w sobotę z częstotliwością co 10 minut w godzinach 6:00 – 21:00, w pozostałych godzinach co 15 minut;
w niedzielę z częstotliwością co 10 minut w godzinach 9:00 – 21:00, w pozostałych godzinach co 15 minut.

Do obsługi linii 722 oraz linii 184 i 194 będzie kierowany tabor wielkopojemny. Dodatkowo autobusy linii 184 będą zatrzymać się na tymczasowym przystanku „Orzeszkowej" w obu kierunkach.

fot. lovekrakow.pl

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane