piątek, 17 lipca 2015

KRAKÓW: wymiana płyt monolitycznych przy Kablu

Kolejne płyty monolityczne do wymiany. W dniach 18-24 lipca prowadzone będą prace na torowisku na skrzyżowaniu Malborskiej z Wielicką (rejon Kabla). W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy w tej części miasta. Wprowadzone zostaną następujące zmiany w komunikacji mejskiej:

Linie tramwajowe:

Linie 3, 9, 13, 23, 24, 50 – trasy zostaną skrócone od strony centrum Krakowa do przystanku Dworcowa,

linia 6 – będzie kursować po zmienionej trasie: Salwator – Korona bez zmian, następnie ulicą Kalwaryjską, Wadowicką do Łagiewnik,

linia 69 – zostanie zawieszona. W zamian uruchomiona zostanie linia autobusowa 669. Uwaga! Zmiana trasy zostanie wprowadzona od nocy 18/19.07.2015 r. (sobota/niedziela) i będzie obowiązywać do nocy 24/25.07.2015 r. (piątek/sobota).

Komunikacja zastępcza:

Linia 703 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Dworzec Płaszów – Dworcowa – Wielicka – Teligi – Ćwiklińskiej – Nowy Bieżanów (tramwajowy),

Linia 706 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Dworzec Płaszów – Dworcowa – Wielicka – Nowosądecka – Witosa – Kurdwanów.

Linie zastępcze kursować będą w dni powszednie co 4-5 minut w godzinach szczytu i co 6 poza nimi, w soboty co 6 minut w ciągu dnia, a w niedzielę co 8 minut. 

fot.: m.krakow.gazeta.pl

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane