sobota, 4 lipca 2015

ŁÓDŹ: ruszają sezonowe pociągi do Spały

Już jutro, 5 lipca, do Spały dotrze pierwszy po 27 latach rozkładowy pociąg pasażerski. Zgodnie z zapowiedziami Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych uruchomi w rozpoczynającym się sezonie wakacyjnym regularne pociągi łączące Łódź i Koluszki z Tomaszowem Mazowieckim i Spałą. Wycieczkowe kursy odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia, a na stacjach w Tomaszowie i w Spale będą skomunikowane z autobusami dowożącymi do atrakcji turystycznych położonych w pewnym oddaleniu od dworców.

Rozkład jazdy przewiduje 3 pary cotygodniowych kursów – poranno-wieczorną w pełnej relacji Łódź Kaliska – Spała i dwie dodatkowe dowożące do Spały z Tomaszowa. W Łodzi pociąg zatrzyma się na wszystkich przystankach pomiędzy dworcami Kaliskim i Widzew. W wakacyjnych pociągach do najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej regionu honorowane będą wyłącznie bilety specjalne wydane w ramach nowej oferty „Kolej na Spałę”. Nie będą one dostępne w kasach biletowych, a jedynie u obsługi pociągu po dokonaniu internetowej rezerwacji

Adres do rezerwacji biletów: kolejnaspale@p-r.pl

Bilet powrotny z Łodzi będzie kosztować 13 zł, z Koluszek – 7 zł, zaś w krótkiej relacji z Tomaszowa – 3 zł, normalnie stosowane będą ulgi ustawowe. W ramach tej opłaty podróżni będą mogli korzystać także z autobusów uruchomionych przez miasto Tomaszów Mazowiecki. – Za darmo będzie się można dostać do największych atrakcji: Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nadgórzyckich i rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła”. Pierwsze kursy autobusów zorganizowane zostaną 12 lipca – tydzień po inauguracji połączenia kolejowego.

Komunikację uzupełniającą ofertę kolejową przygotowała też gmina Inowłódz, na terenie której leży najbardziej znana Spała. Podróżujący pociągiem otrzymają 20 % rabatu na wypożyczenie sprzętu wodnego lub rowerowego w spalskiej wypożyczalni, by dopłynąć choćby do Inowłodza właśnie. Do bunkrów w Konewce dowiezie natomiast tzw. kolejka carska (tu dojeżdżający pociągiem PR mogą liczyć na 40 % zniżki). Rabaty obowiązujące po okazaniu biletu kolejowego wprowadzili też niektórzy restauratorzy, pływalnia, park linowy i kilka innych obiektów.

źródło: Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane