wtorek, 14 lipca 2015

POZNAŃ: Carl Weyer powiezie turystów w parze z krakowską eNką!

Zabytkowy wagon tramwajowy Carl Weyer z 1905 roku, znaleziony przed kilkoma laty na działce w podpoznańskim Fabianowie, nareszcie woził turystów i mieszkańców miasta w ramach linii turystycznej. Modernizację znaleziska przeprowadził poznański Modertrans.

Tramwaje Carl Weyer z Dusseldorfu były podstawą komunikacji szynowej Poznania w początkach XX wieku. Przez kilka ostatnich lat czyniono starania, by doprowadzić pojazd do jego dawnej świetności. Udało się wiernie odwzorować każdy historyczny detal tramwaju. Po raz pierwszy zmodernizowany wóz zaprezentowano podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich, z okazji 135-lecia utworzenia MPK Poznań.

W ubiegły wagon Carl Weyer, o numerze seryjnym WD 305, kursował po mieście w ramach linii turystycznej 0. Był on ciągnięty przez krakowski wagon N o numerze taborowym 26 oraz doczepa „sanocka” ND o numerze taborowym 436. 

Linia turystyczna wyrusza w każdy weekend punktualnie o godzinie 11:30 z przystanku Plac Wielkopolski. Bilety można kupić o konduktorów w pojeździe. Normalny kosztuje 4 złote, a ulgowy 3 złote. Jest też bilet rodzinny za 12 złotych. Odjazdy realizowane są o 11.30, a następnie od 13.00 do 17.00 - co godzinę i dodatkowo o 21.00.

fot. Janusz Ludwiczak (www.lazarz.pl)

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane