czwartek, 30 lipca 2015

WARSZAWA: stacje metra Natolin i Stokłosy zamknięte w weekend

W sierpniu, na siedmiu stacjach I linii metra montowane będą tzw. „ścieżki prowadzące” dla osób niewidomych i słabowidzących. W czasie prac poszczególne stacje będą zamykane. Uruchamiana będzie zastępcza linia autobusowa.

„Ścieżki prowadzące”, w postaci aluminiowych listew zamontowanych na posadzce pojawią się na stacjach: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew i Świętokrzyska (dla linii M1). Dzięki nim osoby niewidome lub słabowidzące posługujące się laskami będą mogły bez problemu znaleźć drogę do bramki, windy, schodów ruchomych czy do krawędzi peronu. Prace wykona warszawska firma S2 Projekt. Wartość umowy wynosi ok. 800 tys. zł brutto.

Na pierwszy ogień idą stacje Natolin i Stokłosy. W okresie od 1 sierpnia (sobota) od 4.00 do 3 sierpnia (poniedziałek) do 4.00 na wymienionych stacjach nie będą zatrzymywać się pociągi. W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-5, która według specjalnego rozkładu jazdy kursować będzie na trasie OS. KABATY - al. KEN - METRO URSYNÓW.

O zamknięciach pozostałych stacji informować będziemy na bieżąco.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane