sobota, 15 sierpnia 2015

GDAŃSK: tramwaj na Migowo wystartuje razem z PKM?

W Gdańsku inwestycje gonią się wzajemnie. 1 września ruszy Pomorska Kolej Metropolitalna i wszystko wskazuje na to, że razem z nią uruchomiona zostanie trasa tramwajowa do krańca Brętowo PKM i Piecki Migowo. Zaawansowanie prac pozwala przypuszczać, że pierwsze tramwaje pojawią się tam wraz z pociągami PKM.

Wykonano już wszystkie najcięższe prace. Ulice w ciągu linii tramwajowych są zmodernizowane, kompletne szyny położone w miejscu. Testy obciążeniowe, pomyślnie zresztą, przeszła także estakada na dojeździe do Brętowa. Pozostało jedynie rozwieszanie sieci i zasadniczo drobna kosmetyka. Po zakończeniu prac rozpoczną się testy. Od ich wyniku zależy, jak szybko nową trasą zaczną kursować tramwaje.

Przypomnijmy, że nowa trasa prowadzi od pętli w Siedlcach ulicami Nowolipie i Rakoczego. Odnoga do Migowa poprowadzona została ulicą Bulońską. W sumie na trasie znalazło się 7 nowych przystanków, z czego jeden przy CH Morena. Torowisko na długość 3,6 km, na Brętowie zakończone jest przeplotem, a na Migowie – trójkątem manewrowym.

Estakada przy przystanku Brętowo PKM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane