wtorek, 25 sierpnia 2015

KATOWICE: 15 lat Karlików!

W tym roku mija 15 lat, odkąd na tory Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wyjechał pierwszy niskopodłogowy tramwaj, którym był Citadis 100 Katowice, precyzyjnie Konstal 116Nd, zwany też Karlikiem.

Z tej okazji Klub Miłośników Transportu Miejskiego z Chorzowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na przejazd specjalny z fotostopami w miejsca, które od samego początku kariery tych wagonów były przez nie odwiedzane - m.in. na chorzowską ulicę Metalowców, centrum Bytomia, zajezdnię Zawodzie czy Brynów. Imprezowy skład zawita także na trasę linii 7, czyli tam, gdzie do tej pory Citadisy pasażerów nie woziły. Jubileuszowy przejazd odbędzie się na pokładzie wagonu numer 807 - pierwszego po remoncie kapitalnym przeprowadzonym przez chorzowski ZUR.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 sierpnia. Przejazd rozpocznie się na przystanku Zawodzie Zajezdnia o godzinie 10:07. Stamtąd tramwaj pojedzie trasą linii 7 przez Plac Sikorskiego do trójkąta Metalowców w Chorzowie, potem przez Plac Sikorskiego do pętli Politechnika w Bytomiu, by następnie odwiedzić pętle w Szopienicach i Brynowie. Przejazd zakończy się w Zawodziu o 16:48. Cena udziału w przejeździe to 12 złotych. Aktywni członkowie KMTM, regularnie opłacający składki członkowskie, mogą liczyć na bilety za pół ceny.

Imprezowy rozkład jazdy (mat. KMTM Chorzów)

Citadis o numerze 807 - to on poprowadzi uroczystość (fot. Łukasz Chrzan, www.km-forum.com.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane