poniedziałek, 3 sierpnia 2015

KATOWICE: komunikacja na OFF FESTIVAL 2015

W najbliższy weekend, czyli od 6 do 9 sierpnia, w Katowicach odbędzie się kolejna edycja OFF FESTIVAL. W tym czasie KZK GOP przygotował dodatkową komunikację autobusową w postaci linii S1 i S2, oraz kilka zmian w normalnych liniach, z myślą o uczestnikach festiwalu.

W czwartek, 6 sierpnia, w godzinach 17.00 - 23.50 uruchomiona zostanie linia S2, która kursować będzie w relacji: Katowice Plac Wolności (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – Muchowiec OFF FESTIVAL (przystanek tymczasowy przy ulicy Lotnisko) – Katowice Porcelana Śląska Park, zapewniając dojazd i powrót z centrum Katowic do Muchowca oraz na imprezy towarzyszące w Porcelanie Śląskiej.

W weekend, czyli w dniach od 7 do 9 sierpnia (piątek – niedziela), od 8.30 uruchomiona zostanie linia S1, która kursować będzie w relacji: Katowice Plac Wolności (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – Muchowiec OFF FESTIVAL (przystanek tymczasowy zlokalizowany przy ulicy Lotnisko) – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy, zapewniające częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych wykonawców). Dodatkowo, w godzinach 10.00 - 21.00 uruchomiona zostanie także linia S2, która kursować będzie w relacji: Katowice Plac Wolności (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – Muchowiec OFF FESTIVAL (przystanek tymczasowy przy ulicy Lotnisko) – Katowice Porcelana Śląska Park, zapewniając dojazd i powrót z centrum Katowic do Muchowca oraz na imprezy towarzszące w Porcelanie Śląskiej.

Dojazd z centrum w rejon festiwalu możliwy będzie z następujących przystanków:
  • Katowice Dworzec (stanowiska nr: 4 i 5) – odjazdy linii numer: S1, S2, 110, 600, 672, 674, 910
  • Katowice Sokolska – odjazdy linii numer: 110, 600, 674
  • Katowice Plac Wolności – odjazdy linii numer: S1, S2, 110, 674.


Dodatkowo w dniach od 4 do 11 sierpnia linia 110, ze względów technicznych, we wszystkich kursach kończyć będzie trasę na pętli Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy.

fot. Polskie Radio

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane