niedziela, 30 sierpnia 2015

KRAKÓW: Koleje Małopolskie pojadą na lotnisko 15 września

To już ostateczne: od 15 września zostanie uruchomione połączenie kolejowe do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach, obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Taki jest wynik ustaleń spółki z PKP PLK.

Przed 15 września wykonawca modernizacji linii kolejowej zakończy prace, przeprowadzone zostaną testy techniczne i odbiory. Za opóźnienie w uruchomieniu trasy winien jest wykonawca, firma Astaldi, która złapała poślizg na ostatnim etapie inwestycji. Jak informuje przewoźnik, na podstawie oceny postępu prac wykonawcy w ostatnich dniach zarówno przy torach, jak i przy urządzeniach sterowania ruchem, z uwzględnieniem czasu niezbędnego na wykonanie testów, PKP PLK uznały termin 15 września za możliwy do uruchomienia pełnej eksploatacji linii.

Koleje Małopolskie zapowiedziały, że nie rozpoczną obsługi nowej trasy, dopóki nie będzie możliwa bezpieczna i sprawna realizacja zaprojektowanego rozkładu jazdy. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie i za nieco ponad 2 tygodnie będziemy mogli dotrzeć na lotnisko z centrum Krakowa w 18 minut.

źródło: Koleje Małopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane