wtorek, 4 sierpnia 2015

KRAKÓW: Tajster odwołany ze stanowiska Dyrektora ZIKiT!

Dziś w południe skończyła się rekordowo krótka kariera dyrektorska Jana Tajstera, który zaledwie w czwartek objął stanowisko w krakowskim ZIKiT. Jeszcze rano sam zainteresowany zapewniał, że jego siedmiomiesięczna umowa nie może zostać rozwiązana i nie zamierza on przestać być dyrektorem miejskiej jednostki. Nie dostanie odprawy, a jedynie pensję za przepracowane dni.

Jak argumentował swoją decyzję Prezydent Jacek Majchrowski, ogromne społeczne oburzenie i negatywne nastawienie do osoby Jana Tajstera nie mogłyby pozwolić na skuteczną współpracę i piastowanie przez niego tak istotnej funkcji. Toteż umowę rozwiązano. Dyrektor podczas swoich rządów wykonał tylko triumfalny objazd krakowskich inwestycji, gdzie w dyktatorskim stylu, znanym z zachowań Władimira Putina czy Aleksandra Łukaszenki,, w towarzystwie dziennikarzy pouczał wszystkich, jak należy wykonywać inwestycje. To była jego pierwsza i ostatnia aktywność.

To dobrze, że Prezydent przychylił się do głosów Krakowian, których po nominacji Tajstera trafił szlag zwłaszcza, że wyborem tym zainteresowało się nawet CBA. Tylko pozostaje pytanie: po co była ta szopka?

Prawdopodobnie funkcje odwołanego Dyrektora pełnić będzie dotychczasowy Wicedyrektor ds. Ekonomicznych, Marcin Korusiewicz.

Jan Tajster "beszta" urzędników i wykonawców podczas sobotniego objazdu medialnego (fot. LoveKrakow.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane