sobota, 29 sierpnia 2015

KRAKÓW: utrudnienia od września - rusza budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki

Jesienią ma rozpocząć się budowa łącznicy kolejowej między stacjami Kraków Zabłocie a Kraków Krzemionki. Będzie się to wiązało z zamknięciem jednego z torów szlakowych między Krakowem Głównym a Płaszowem. Zmniejszy się wobec tego przepustowość szlaku, co pociągnie za sobą konieczność wyeliminowania części pociągów z tego odcinka.

Zgodnie z wrześniową korektą rozkładu jazdy, która zacznie obowiązywać od 1 września, tylko do i Krakowa Płaszowa kursować będą pociągi:
  • do Bielska-Białej i Wadowic: 5 par
  • do Zakopanego: 4 pary
  • do Suchej Beskidzkiej: 1 para
  • do Wieliczki Rynek-Kopalnia: 2 pary
Trasą przez Wadowice i Bielsko-Białą poprowadzone zostanie także weekendowe połączenie PKP Intercity, a mianowicie pociąg TLK Oleńka do Warszawy Wschodniej, kursujący z soboty i niedziele.

Łącznica, którą wybuduje konsorcjum z Budimexem na czele, ma być gotowa do grudnia 2017 roku. Nie wiadomo jednak, czy wszystko pójdzie gładko, ponieważ przy ulicy Hetmańskiej wciąż stoi zamieszkała kamienica, która musi zostać wyburzona pod budowę łącznicy. Mieszkańcy jednak wciąż nie dostali lokali zastępczych ani rekompensat finansowych. Zobaczymy...

Prace rozpoczną się dopiero 15 września. W związku z tym do tego czasu pociągi Kolei Małopolskich będą normalnie zatrzymywać się na przystanku Kraków Zabłocie do 14 września.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane