środa, 5 sierpnia 2015

KRAKÓW: zmiany autobusowe po wakacjach

Także w trakcji autobusowej ZIKiT proponuje szereg zmian w układzie linii. Oto one:

LINIA 103 - zmiana końcówki ze „Struga" na „Plac Centralny im. R. Reagana". Linia od ul. Klasztornej pojedzie aleją Jana Pawła II. Powrót przez aleję Jana Pawła II i ulicę Sieroszewskiego. 

LINIA 123 - kursy realizowane w godzinach szczytów komunikacyjnych zostaną skierowane przez ulicę płk. Dąbka i Obrońców Modlina, aby ułatwić dojazd do zakładów przemysłowych w tym rejonie.

LINIA 125 – zostanie uruchomiony dodatkowy kurs około godziny 5:00 z Ronda Mogilskiego w kierunku Osiedla Złocień, aby ułatwić dojazd do zakładów pracy na Rybitwach. Ponadto, zwiększona zostanie liczba kursów obsługujących przystanek „Nad Drwiną".

LINIA 127
 - zostanie przedłużona do przystanku „Bagry", a także kursować będzie przez ul. Płaszowską. Dzięki tej zmianie, mieszkańcy uzyskają znacznie bliższy dostęp do pojazdów komunikacji miejskiej.

LINIA 130 - zwiększona zostanie częstotliwość w okresie międzyszczytowym z 15 minut na 12 minut.

LINIA 139 - zwiększona zostanie częstotliwość w okresie od 7:00 do 7:30 w rejonie alei 29 Listopada w kierunku centrum miasta z 12 minut do 10 minut.

LINIE 144 i 194 - dodatkowo będą zatrzymywać się na przystanku „Kawiory" w kierunku centrum miasta, po skręcie w ulicę Czarnowiejską (przy lokomotywie AGH)

LINIE 174 i 178 - zostanie ujednolicona częstotliwość kursowania obu linii w dni świąteczne do 30 minut. Dzięki temu, w ciągu ulicy Nowohuckiej przerwy pomiędzy poszczególnymi kursami będą wynosić zawsze 15 minut, a nie jak obecnie 10 lub 20 minut.

LINIE 182 i 482 - linia numer 482 będzie kursować w dni wolne od pracy z częstotliwością co 30 minut. W związku z tym linie numer 182 i 482 na wspólnym, najbardziej obciążonym odcinku, będą tworzyć takt co 15 minut. Obecnie, kursuje tylko linia numer 182 z częstotliwością co 24 minuty.

LINIA 439 - zostanie skierowana do Mistrzejowic przez ulicę Bohomolca. Linia ta dotychczas kursowała do pętli przy ulicy Skarżyńskiego, gdzie jednak cieszyła się niewielkim zainteresowaniem pasażerów. Dodatkowo, autobusy często były blokowane przez nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Analogiczne do linii 139 zwiększona zostanie częstotliwość linii 439 w okresie od 7:00 do 7:30 w rejonie alei 29 Listopada w kierunku centrum miasta z 12 minut do 10 minut.

LINIA 501 - zostanie skierowana przez ulicę Dunikowskiego w kierunku centrum Nowej Huty. Zmiana ma na celu ułatwienie mieszkańcom korzystania z komunikacji miejskiej. Dzięki temu pasażerowie wsiadający na przystanku „Os. Na Lotnisku" i udający się w rejon ulicy Obrońców Krzyża będą mieli do dyspozycji obie linie numer 123 i 501 na jednym przystanku, a nie jak obecnie, na dwóch.

Większość zmian to kosmetyka, jednakże zwiększenie częstotliwości linii 139, dodatkowy przystanek na Czarnowiejskiej czy też wprowadzenie kursów linii 482 także w weekendy to bardzo dobre objawy dbałości o klienta. Tylko komu oberwie się w zamian?

Uwagi do tych propozycji składać można na adres sekretariatdt@zikit.krakow.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane