środa, 12 sierpnia 2015

Niedobory energii elektrycznej zaczynają wpływać na ruch pociągów

Ograniczenia produkcji energii elektrycznej, wywołane niespotykanymi od lat upałami i utrzymującym się okresem bez opadów deszczu dają się we znaki także pasażerom kolei. PKP Energetyka wprowadziła bowiem ograniczenie zużycia prądu przez pociągi w kraju do poziomu 80% podstawowego zapotrzebowania i zobligowała przewoźników do rozsądnego gospodarowania energią w swoich składach.

Jak informuje PKP Intercity, przewoźnik ten nie notuje większych problemów w tym względzie, jednak pasażerowie Przewozów Regionalnych czy też Kolei Mazowieckich mogą spodziewać się w najbliższych dniach nieznacznych opóźnień. Przewoźnicy zgodnie zapewniają, że pociągi nie są odwoływane, klimatyzacja w składach działa normalnie, a opóźnienia mogą wynikać wyłącznie ze spowolnionego rozruchu i niewielkich przestojów.

Opóźnienia składów Przewozów Regionalnych mogą obejmować wszystkie rejony kraju. Dodatkowo wysoka temperatura nie sprzyja zachowaniu sprawności napowietrznej sieci trakcyjnej i szyn, co może generować dodatkowe utrudnienia.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane