sobota, 22 sierpnia 2015

POZNAŃ: PeSTka o tydzień wcześniej!

Nie 30 sierpnia, jak pierwotnie planowano, ale już 24 sierpnia w poniedziałek tramwaje wrócą na trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Stało się tak ze względu na przyspieszony tryb prac przy modernizacji sieci trakcyjnej, celem maksymalnego skrócenia utrudnień dla podróżnych.

Wakacje były dla mieszkańców Poznania trudnym czasem. Liczne remonty i objazdy mocno utrudniło dodatkowe wyłączenie z ruchu szybkiej trasy na Piątkowo. Na szczęście wszystko udało się skończyć na tyle szybko, że utrudnienia zakończą się wcześniej. Przyjęto bowiem plan zakładający pracę na przysłowiowy "cały zegar". Pracownicy uwijali się w trybie 3-zmianowym, także w niedziele i święta, mimo panujących upałów. Wymieniono kompletny osprzęt sieciowy oraz przemalowano słupy trakcyjne zgodnie z sugestiami Plastyka Miejskiego.

Remont sieci na trasie PST był konieczny, ponieważ podobnych prac nie prowadzono od 18 lat, czyli od momentu uruchomienia całej trasy. W poniedziałek, 24 sierpnia, na pętlę przy Osiedlu Sobieskiego wrócą wszystkie linie tramwajowe, zgodnie z rozkładem sprzed remontu.

Fot. Piotr Jasiczek (poznan.naszemiasto.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane