czwartek, 20 sierpnia 2015

Strefa Ciszy w pociągach PKP Intercity

Wskutek licznych wniosków rozżalonych pasażerów pociągów uruchamianych przez PKP Intercity, którzy mają dosyć wysłuchiwania smaczków z życia współpasażerów, wędrujących do słuchawki telefonu, zamierza wprowadzić tzw. Strefy Ciszy.

Do końca roku w każdym wagonie ma znaleźć się testowo jeden wagon, w którym obowiązywać będzie absolutny zakaz prowadzenia rozmów telefonicznych. W przypadku, gdy podróżny będzie zakłócał swoją rozmową spokój innych pasażerów, zostanie wyproszony za korytarz.

Jak potwierdza Zuzanna Szopowska, Rzecznik PKP Intercity, skargi na głośne zachowania pasażerów napływają przede wszystkim od podróżujących pociągami EIP, czyli Pendolino, oraz klasycznymi "ekspresami", gdzie gros wagonów to jednostki bezprzedziałowe. Dużo rzadziej skarżą się pasażerowie klasycznych składów przedziałowych.

Nie jest póki co jasne, jak rozwiązana zostanie kwestia zakupu biletów uprawniających do skorzystania z takiego wagonu. Wiadomo jednak, że nie będą wprowadzane żadne zmiany w cenniku w tym zakresie.

fot.: Fly4free 

1 komentarz :

  1. Słusznie, sama wykupię bilet w takim przedziale...... choć zdarzyło mi się w pendolino coś gorszego od telefonowania.... trójka radosnych lanserów spotkała się przypadkiem i przez 300 km dobrze się bawili opowiadając totalne głupoty i śmiejąc się pusto nie wiadomo z czego.... to że nie byli sami im w ogóle nie przeszkadzało, w końcu takie osobowości.... :(

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane