czwartek, 6 sierpnia 2015

Tour de Pologne 2015: etap 7 (Finał w Krakowie) - utrudnienia w ruchu ogólnym

Finał tegorocznego 72. Tour de Pologne odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia 2015, w Krakowie. Wprowadzone zostaną w związku z tym zmiany w organizacji ruchu kołowego i w komunikacji miejskiej. W tym dniu, oprócz 7. etapu 72. TdP, zorganizowane zostaną także - na tzw. małej pętli w centrum miasta – wyścigi 7. Nutella Mini Tour de Pologne, wszystkie ze startem i metą na Rynku Głównym.

8 sierpnia zamknięte więc będą dla ruchu kołowego: Rynek Główny oraz ulice, po których wyznaczono trasę 7. etapu 72. Tour de Pologne - jazdy indywidualnej na czas na dystansie 25 km oraz trasę wyścigów 7. Nutella Mini Tour de Pologne. Wprowadzone będą również istotne zmiany w rozkładzie jazdy publicznej komunikacji miejskiej.

Godz. 3.00-23.00: Rynek Główny, gdzie wyznaczono start i metę ostatniego etapu oraz miejsce zakończenia całego tegorocznego wyścigu.

Godz. 4.30-20.00: ul. Grodzka oraz Plac Wszystkich Świętych (od godz. 9.30 do ok. godz. 19.30 wyłączony tu zostanie ruch tramwajowy)

Godz. 6.00-20.30 ulice: Podzamcze, Powiśle i Św. Idziego

Godz. 10.00-19.00 ulice: Św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, odcinek Zwierzynieckiej (od mostu Dębnickiego do ul. Powiśle) oraz jezdnia wschodnia „pod prąd” w kierunku Wieliczki - Aleje: Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej aż do Ronda Grunwaldzkiego

Godz. 13.00-19.00 pozostała część trasy od Ronda Grunwaldzkiego do Wieliczki (jezdnia wschodnia „pod prąd”).

Stworzone będą cztery tzw. rękawy umożliwiające wyjazd z niektórych podporządkowanych ulic przy trasie 7. etapu 72. TdP:
 • z ul. Bieżanowskiej w ul. Wielicką
 • z ul. Ludwinowskiej na Rondo Grunwaldzkie
 • z ul. Zamkowej na Rondo Grunwaldzkie
 • z parkingu pod Placem na Groblach na Plac na Groblach
 • na ulicy Krupniczej od ul. Dolnych Młynów do Al. Mickiewicza
Mieszkańcy ul. Zamkowej będą mieli możliwość wyjazdu do godz. 13.00 - ulicą Madalińskiego, natomiast po godz. 13.00 - wygrodzonym buspasem "pod prąd" do Ronda Grunwaldzkiego.

Przez cały dzień będą obowiązywały znaki zakazu zatrzymywania się na trasie wyścigu i trasach dojazdowych. W rejonie tzw. małej pętli (Rynek Główny, ul. Św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, „pod prąd” Al. Mickiewicza i Al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecka, Powiśle, Podzamcze, Św. Idziego, Grodzka, Rynek Główny) . Organizatorzy proszą o usunięcie pojazdów z trasy wyścigu oraz bezwzględne przestrzeganie znaków drogowych i zastosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Organizatorzy wyścigu wyznaczyli trasę 7. etapu tak, aby cały czas odbywał się ruch jedną z dwóch jezdni (zachodnią) Al. Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej, Kamieńskiego i Wielicką, tą z kierunkiem jazdy do Wieliczki. Zakazany będzie jedynie lewoskręt. Dla kolarzy przeznaczono natomiast drugą jezdnię tego odcinka. Do Wieliczki pojadą więc jezdnią wschodnią „pod prąd” aż do nawrotu koło stacji paliw LOTOS.

Przejezdne będzie Rondo Grunwaldzkie, ponieważ trasa wyścigu prowadzi tunelem pod tym rondem.

 1. Ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul. Wielickiej objazd z ul. Ćwiklińskiej do centrum wyznacza się ulicami: Jerzmanowskiego, Bieżanowską i Wielicką. 
 2. Ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul.Wielickiej objazd z ul. Teligi do centrum wyznacza się ulicami: Herwina Piątka, Ściegiennego, Bieżanowską i Wielicką. 
 3. Ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: Wielicka-Kamieńskiego objazd z ul. Dworcowej w kierunku Wieliczki wyznacza się ul. Wielicką, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Kamieńskiego i Wielicką. 
 4. Ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: Wielicka-Kamieńskiego objazd z Al. Powstańców Wielkopolskich i z ul. Wielickiej (Limanowskiego) w kierunku Wieliczki wyznacza się Al. .Powstańców Śląskich, Kamieńskiego i Wielicką. 
 5. Ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul. Wielickiej objazd z ul. Mała Góra do centrum wyznacza się ulicami: Kosocicką, Rżącką, Cechową, Łużycką, Witosa, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla. 
 6. Ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni ul. Konopnickiej i Ronda Matecznego objazd z Al. Powstańców Śląskich do centrum wyznacza się ulicami; Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla. 
 7. Ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni ul. .Konopnickiej objazd z ul. Wadowickiej do centrum wyznacza się ulicami; Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla. 
 8. Ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni ul. Konopnickiej objazd z ul. Monte Cassino do Al. Krasińskiego wyznacza się ulicami: Rondem Grunwaldzkim, Dietla, Grzegórzecką, Rondem Grzegórzeckim, Al. Powstania Warszawskiego, Rondem Mogilskim, Lubomirskiego, Wita Stwosza, Al. 29 Listopada, Al. Słowackiego i Mickiewicza. 
 9. Ze względu na zamknięcie ulic: Powiśle i Podzamcze objazd z ul. Dietla i ul. Krakowskiej do Al. Krasińskiego wyznacza się ulicami; Dietla, Grzegórzecką, Rondem Grzegórzeckim, Al. Powstania Warszawskiego, Rondem Mogilskim, Lubomirskiego, Wita Stwosza, Al. 29 Listopada, Al. Słowackiego i Mickiewicza. 
 10. Ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni Al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej objazd z ul. Kościuszki do centrum wyznacza się ulicami: Konopnickiej, Rondem Grunwaldzkim i Dietla. 
 11. Ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Brożka i z ul. Wadowickiej do ul. Kalwaryjskiej wyznacza się ulicami: Tischnera, Powstańców Śląskich, Wielicką i Limanowskiego. 
 12. Ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Legionów Piłsudskiego i ul. Na Zjeździe wyznacza się ulicami; Limanowskiego, Wielicką, Powstańców Śląskich, Tischnera, Brożka. 
 13. Ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Limanowskiego wyznacza się ulicami: Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla.
Zmiany w komunikacji miejskiej ogłoszone będą w odrębnym, wieczornym komunikacie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane