poniedziałek, 24 sierpnia 2015

WARSZAWA: przymiarki do nowych linii autobusowych

W Warszawie trwają ostatnie ustalenia w sprawie uruchomienia nowych linii autobusowych i zmian w obecnym układzie. Konkretne informacje znane będą we wrześniu.

ZTM planuje uruchomić nową linię na terenie Żoliborza Przemysłowego. Ma ona kursować na trasie: Metro Dworzec Gdański - Kokarda - Rydygiera - Przasnyska - Krasińskiego - Powązkowska - Cmentarz Wojskowy. Nie jest znany numer nowej linii. Prawdopodobne jest także uruchomienie dodatkowych połączeń na Miasteczku Wilanów. Zmiany umożliwiło niedawne otwarcie fragmentu ul. Branickiego w bok od al. Rzeczpospolitej do ronda przy ul. Sarmackiej. Tym odcinkiem albo zostanie przedłużona któraś z linii zawracających dziś na skrzyżowaniu al. Rzeczpospolitej/Branickiego, albo ZTM puści autobusy z Zawad przez ul. Vogla i prosto przez Przyczółkową po wypłytowanym odcinku ul. Branickiego.

ZTM zapowiedział też podział długiej trasy linii 401, która dziś łączy Marysin Wawerski z Ursusem. Autobusy tej linii kursowały będą jak dawniej - z osiedla Niedźwiadek przez Włochy, Służewiec, koło Metra Służew, Nowoursynowską do pętli Ursynów Południowy. W zamian ma być uruchomiona linia 402 na odcinku Marysin Wawerski - PKP Służewiec. Urzędnicy przekonują, że ta zmiana poprawi punktualność i obsługę najbardziej uczęszczanego odcinka między stacją metra Służew a biurowym Służewcem.

Jesienią mają się pojawić także nowe "eLki". Trzy linie, o numerach L26, L27 i L29, wyjadą na trasy już 1 września, a pozostałe dwie - nieco później. ZTM chętnie uruchamia tego rodzaju linie podmiejskie, ze względu na ich ekonomię i dostosowanie do potrzeb ludności.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane