sobota, 8 sierpnia 2015

WARSZAWA: rusza linia tramwajowa 79 - ewenement na skalę stolicy

Warszawski ZTM opracował rozwiązanie, które jest ewenementem na skalę miasta. Nie chodzi tu wyłącznie o uruchomienie linii obsługiwanej wyłącznie tramwajami dwukierunkowymi, ale przede wszystkim o uruchomienie linii "ślepej", która funkcjonować będzie na całkowicie odciętym fragmencie torowiska.

Już jutro, nieco po 4. rano, w trasę wyjedzie pierwszy kurs linii 79 między P+R Aleja Krakowska a Hale Banacha. W rejonie skrzyżowania z Bitwy Warszawskiej 1920 r. montowany jest właśnie przejazd nakładkowy, dzięki któremu tramwaje będą mogły zmienić kierunek. Linia numer 79 kursować będzie w ramowych godzinach 4:20 – 0:30. Tramwaje w szczycie kursować będą co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy – co 6 minut.

Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że blisko 100-metrowy odcinek torów podczas zawracania będzie pozbawiony zasilania z trakcji napowietrznej. Oznacza to, że tramwaje wykorzystywać będą zapas energii z akumulatorów, co jest cechą charakterystyczną dla tramwajów Jazz Duo z Pesy.

Jazz Duo na linii 15 (Youtube)

1 komentarz :

  1. Najwyższa pora by tak przeprowadzano remont torów w stolicy. W Krakowie dawno temu widziałem jak podobne tramwaje kursowały na czas remontu fragmentu torowiska.

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane