wtorek, 1 września 2015

CMK: Impuls z Newagu rozwinął prędkość 226 km/h!

Nowosądecki Impuls, nowy nabytek w parku taborowym Kolei Mazowieckich, podczas testów pojechał z prędkością 226 km/h na Centralnej Magistrali Kolejowej między Psarami a Górą Włodowską w okolicy Zawiercia. Liczący 35 km odcinek pokonał w ok. 9 minut. Pobił tym samym poprzedni rekord prędkości, który także należał do jednostki z NEWAGu.

Prowadzący skład kolejarze zgodnie twierdzą, że pojazd zachowywał się bardzo dobrze. Płynnie przyspieszał do prędkości 220 i mógłby pojechać więcej, gdyby była zgoda wydana przez Instytut Kolejnictwa.

Produkowany w Nowym Sączu pociąg to pojazd pięcioczłonowy, niskopodłogowy i jednoprzestrzenny. Jest w pełni przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Skład jest wyposażony m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, wi-fi i 2 toalety - w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

To pierwsza z nowej serii jednostek, zamówionych przez Koleje Mazowieckie niespełna rok temu. Koszt inwestycji to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł pozyskano ze środków Unii Europejskiej.

fot.: biznes.onet.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane