poniedziałek, 21 września 2015

Europejski Dzień Bez Samochodu 2015 w Polsce

Jutro kolejna edycja Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Będzie to tradycyjne zwieńczenie trwającego od 16 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ustanowionego w roku 2002. To wielkie święto ekologii i promocji zrównoważonego transportu, obchodzone będzie w naszym kraju już po raz 14. Pierwszy polski Dzień Bez Samochodu odbył się w roku 2002, wraz z ustanowieniem ETZT. Od tego czasu liczba miast, biorących udział w akcji systematycznie rośnie. W roku 2008 w Dniu Bez Samochodu wzięły udział aż 84 polskie miasta, a liczba ta wzrasta.

W tym roku po raz kolejny w Warszawie, stolicach regionów oraz większości większych miast powiatowych, w których organizowana jest komunikacja miejska, będzie można za darmo skorzystać z jej usług pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego posiadanego samochodu. Dodatkowo z bezpłatnego przejazdu będzie mogła skorzystać grupa osób towarzyszących, ale tylko do takiej liczby, jaka wraz z kierowcą odpowiada liczbie miejsc w dowodzie rejestracyjnym auta (choć zapewne nie wszędzie).

W tym roku Europejski Dzień Bez Samochodu przypada na wtorek, a więc dzień powszedni. Jest to więc doskonała okazja, by aktywnie włączyć się w jego obchody w drodze do pracy czy szkoły, do czego bardzo serdecznie wszystkich zachęcam.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane